Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyhlásila další architektonickou soutěž

  • Ostrava,

Ostrava vyhlásila další architektonickou soutěž. Po soutěži na Uměleckou ulici, náměstí Msgre Šrámka a městská jatka se na řadu dostává proluka na místě bývalé středověké městské brány.

Křížení ulic Kostelní a Biskupská v centru Ostravy. Město chce ve spolupráci s centrálním obvodem na tomto místě postavit nový bytový dům. Rada města už v úterý 9. ledna vyhlásila veřejnou zakázku na autora jeho soutěžního návrhu. "Slibujeme si od toho, že se ta proluka zastaví architektonicky hodnotnou stavbou. Připomínám, že jde o významnou lokalitu na místě bývalé středověké městské brány. Investorem je obvod Moravská Ostrava a Přívoz, který nás požádal o pomoc s organizací architektonické soutěže, se kterou sami nemají dostatek zkušeností. Představa je taková, že by autoři případných návrhů je měli předložit do 7. března," říká primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Na místě proluky je v dnešní době parkoviště a kolektor. Město spolu s obvodem chtějí postavit dům o kapacitě zhruba 40 bytů různých velikostí i s podzemním parkováním pro minimálně padesát aut. 

"My skutečně registrujeme zvýšený zájem o bydlení v centru. I my chceme tento směr podpořit podobnými projekty. Vždy se jedná o nájemní bydlení," dodává primátor.

Dodané soutěžní návrhy posoudí porota během března a dubna. Na následné vyhlášení vítěze by pak měla navázat veřejná zakázka.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

USNU nové spaní s.r.o. (Ostrava - Poruba)
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

BA-DY EFEKT spol. s r.o., O - Přívoz
Ostrava
od 100 do 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků