Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OZO Ostrava i ostravský magistrát podporují ekologické projekty

  • Ostrava,

OZO Ostrava vyhlašuje druhý ročník grantové podpory a představuje tři tématické výzvy pro veřejnost i odborníky. Jsou zaměřeny na životní prostředí a odpady. Na úspěšné projekty čeká dohromady až jeden milion korun.

Zelená pro Ostravu, Nový život starým věcem a Nové možnosti využití vytříděného odpadu. Tři tématické výzvy společnosti OZO Ostrava - firma je s výsledky prvního běhu v loňském roce spokojená a tak místo klasických sponzorských darů už podruhé upřednostní cílenou podporu ekologických aktivit. 

"Líbí se nám, že všechny ty projekty měly i edukativní zaměření. Že to nebylo jen tak, že bude něco krásnějšího, ale že ti aktéři projektu se při tom něco naučili, jak vnímat životní prostředí a jak ho zkrášlovat," říká mluvčí OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

"Začali jsme s částkou 300 tisíc korun. Většina šla na podporu Zelená pro Ostravu, kde byly velmi zajímavé projekty," dodává jednatel OZO Ostrava Karel Belda. Podporu tehdy získal například domov pro seniory Kamenec nebo skauti z Ostravy se svými mobilními květináči. Nové projekty přijímá OZO do konce dubna, má na ně milion korun. 

"Z hlediska výše podpory nejsme ničím limitováni. Skutečně závisí na tom, jak ten projekt zaujme nás nebo komisi, která to posuzuje. A také, jak prospěšná se bude jevit pro město Ostravu nebo jeho občany," dodává Belda.

Společenská odpovědnost firmy a podobné projekty zapadají do celkového přístupu k ekologii, který podporuje i ostravský magistrát. Ten teď například nechal zpracovat koncepci pro vybudování podzemních kontejnerových stání. "Momentálně je na území města 11 těchto stanovišť. Podzemní stanoviště se samozřejmě nemohou budovat všude, proto jsme určili veřejná prostranství, kde se více pohybují lidé," vysvětluje náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová (ANO).

Aktuálním ekologickým tématem jsou i kotlíkové dotace, které jsou stále v běhu. Lidé v Ostravě, kteří na výměnu kotlů nemají peníze, mohou v případě získání dotace využít financování města. Rada města schválila další čtyři bezúročné půjčky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy