Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava navýšila příspěvek pro nadané studenty

  • Ostrava,

Ostrava pokračuje v podpoře Talent managementu. Zastupitelé schválili zásady na poskytnutí Stipendií pro ostravské studenty u nás i v zahraničí. Podporu ale navýšili z původních 370 tisíc korun necelých 1,8 milionu korun.

Městu záleží na vynikajících studentech a jejich výsledcích. Ostrava jim od roku 1996 vyplácí stipendia. "Tento program je určený pro vysokoškolské studenty a doktorandy, kteří mají trvalý pobyt v Ostravě a studují vysokou školu v našem městě, v Česku nebo v zahraničí," říká náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek (ODS). 

Příspěvek mohou získat i handicapovaní studenti. Nic ale není zaručeno, studenti musí mít patřičné výsledky. Jedním z těch, kteří příspěvek od města získali, je Jiří Matula, který se věnuje aplikované informatice. "Často stojíte na rozhodnutí, jestli pracovat anebo se opravdu věnovat té vědě. S tím, že to pak děláte od srdce, protože když si srovnáte ty platy, tak ten rozdíl je velký. To stipendium samo o sobě srovnává ten rozdíl a vlastně mi obhajuje to, že můžu opravdu pracovat pro vědu a věnovat se tomu," říká ostravský stipendista. 

Stipendium od začátku programu získalo už 277 studentů.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 000 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků