Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie hledá pachatele brutální loupeže z Ostravy

  • Ostrava,

Teď vás požádáme o pomoc s pátráním po pachateli brutální loupeže. Policisté už více než měsíc marně hledají muže, který v Ostravě - Vítkovicích napadl mladou dívku a snažil se jí ukrást kabelku. Nyní zveřejnili záznam průmyslové kamery, kde je útok dobře vidět.

17letá studenka Střední zdravotnické školy v Ostravě se v neděli 7. ledna vracela na internát. Bylo půl 8 večer, když procházela po Lidické ulici ve Vítkovicích.Tam si ji vyhlédl zatím neznámý lupič a vrhl se na ní. Kufr ho nezajímal, chtěl jí ukrást kabelku. Tu ale pevně držela.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR Ostrava: “Neznámý muž na dívku zaútočil, povalil ji na zem, agrese gradovala, tahal ji po zemi za vlasy, dokonce ji i kopl. Dívka bránila kabelku. Nakonec se věcí nezmocnil a tak utekl.”

Dívka svůj majetek urputně bránila. Lupič ji neváhal nakonec kopnout i do hlavy. Ani to ale nepomohlo a tak to vzdal. Vyděšená a poraněná dívka musela vyhledat pomoc lékaře. Po lupiči začala pátrat policie. Po měsíci marného pátrání zveřejnili tyto záběry a prosí o pomoc.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR Ostrava: “Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestný čin loupeže. Pachateli hrozí až 10 let vězení.”

Pokud muže na záběrech poznáváte a nebo můžete k případu cokoliv sdělit, volejte bezplatnou policejní linku 158. Čím dříve bude toto individum pod zámkem, tím lépe. Je totiž možné, že po neúspěšném pokusu se o něco podobného pokusí znovu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy