Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava je atraktivní a vstřícná pro zahraniční investory

  • Ostrava,

Ostrava hlásí další mezinárodní úspěch. Podle hodnocení britské odborné publikace je město atraktivní pro zahraniční investory. Dokazuje to 6. místo v prestižním žebříčku.

Nejslibnější města a regiony budoucnosti pro tento a příští rok. Ostrava je mezi nimi, a to rovnou v první desítce. "Agentura Fdi, což je taková odnož Financial Times, provádí každý rok takový ranking světových nebo evropských měst z hlediska vstřícnosti k investorům. Podle toho posledního žebříčku, který byl zveřejněn před několika dny, tak Ostrava je z těch středně velkých měst mezi 200 až 500 tisíci obyvateli na celkově šesté pozici v rámci Evropy," říká primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO). 

Ostrava byla v tom samém žebříčku i v předchozích letech. Před dvěma lety dosáhla deváté příčky. "Pro nás je to samozřejmě dobrá zpráva, protože jsme na špici. Za námi skončila i taková města, která dříve byla před námi, jako třeba Bilbao nebo Porto. Za námi je i Brno. Ale neberu to jako podstatný údaj, jestli je někdo pátý nebo šestý. Důležité je, že jsme skutečně v čele. Je to pro Ostravu i dobrá reklama, která se k těm investorům dostává a oni ji berou v potaz," dodává Macura.

Fdi používá pro tvorbu žebříčku data z online prostředí a z dalších zdrojů. V kategorii, ve které Ostrava zabodovala, bylo přihlášeno celkem 146 subjektů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy