Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městské obvody v Ostravě montují hlásiče požáru

  • Ostrava,

Jak už z našeho zpravodajství víte, ostravský magistrát usiluje o co největší bezpečnost městských bytů. Nabídlo proto městským obvodům požární hlásiče a detektory plynu. V těchto dnech se už tato zařízení montují. Občané rozhodnutí samozřejmě vítají.

Městský obvod Ostrava-Nová Ves patří k těm nejmenším. Vlastní pouze jeden bytový dům z 10 byty. I tak ale vedení obce samozřejmě využilo nabídku ostravského magistrátu, který nakoupil detektory plynu a požární hlásiče.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Začíná už kýžená instalace. Celkem bude detektorů a hlásičů 4 a půl tisíce.”

Radnice informovala nájemníky a v pátek montáž v domě na Bartolomějské ulici technici provedli. Pomáhali jim i místní dobrovolní hasiči.

Petr Lefner (SNK Evropští demokraté), starosta Nové Vsi: “Dali jsme ho schváleně k těmto dveřím, aby to zachytilo jak vývin kouře z obývacího pokoje, tak i z kuchyně, kterou považujeme za nejnebezpečnější místo v bytě.”

V majetku městských obvodů Ostravy je necelých 13 tisíc bytů. Magistrát do nich nakoupil hlásiče a detektory za 2 miliony 200 tisíc korun.

obyvatelka městského bytu: “Jsem ráda. Je to bezpečné a člověk nikdy neví, co se může stát.”

Detektory plynu a hlásiče požáru jsou velmi důležité a mohou zachraňovat životy. Pro zásah hasičů je totiž klíčové, jak brzy se o požáru dozví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy