Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řada povolání je v tuhých mrazech velmi náročná

  • Ostrava,

Přestože teploty v posledních dnech klesají až k mínus 15 stupňům, mnoho pracovníků musí svá povolání vykonávat venku. Opravdu tvrdé podmínky tak mají například popeláři a nebo listonošky. Často je pro ně jedinou možností pořádně se do práce navléct.

Nízké teploty posledních dní dávají zabrat asi každému. Asi nejhůře jsou na tom ale lidé, kteří musejí pracovat venku a mnohdy ani nemají možnost někde se alespoň na chvíli ohřát. Asi největší zimu musejí snášet popeláři, kteří jezdí přímo na autech na zadních stupátcích.

popeláři: 1 ”Musí se člověk obléct a nic jiného nemůžeme.” 2/ “Já jsem otužilý, takže mi to nevadí.”

Hodně těžké to mají také poštovní doručovatelé. Ti se také navíc často musejí přehrabávat v papírech, takže nemohu mít rukavice. Listonoši a listonošky denně nachodí mnoho kilometrů.

listonoška: “Pracujeme dále, musíme. Venku jsme denně přes 4 hodiny. Je to hodně náročná práce.”

Upravený pracovní režim mají v těchto dnech i strážníci. Mezi pochůzkami mají častější pauzy, kdy se mohou ohřát na služebně.

Michal Maršo, mluvčí MP: “Od 4 do -10 stupňů je ta doba venku omezena na 2 hodiny a poté musí přijít přestávka na 10 minut.”

Další povolání, které je třeba vykonávat za každého počasí, je údržba výhybek tramvajových tratí.

pracovnice údržby výhybek DPO: “Ale jo jde to, záleží jaké je počasí. Když fouká vítr, je zima a musíte se obléct.”

I přes nízké teploty můžete na ulici potkat také pracovníky, kteří provádějí veřejně prospěšné práce. Ani oni nemají příliš možností, kde se ohřát. Nízké teploty by měly trvat do pátku a o víkendu se podle meteorologů oteplí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy