Městská nemocnice bude mít moderní operační sály

  • 2. března 2018,
  • 14:17,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Ostrava připravuje největší modernizaci městské nemocnice v její historii. V plánu je výstavba zcela nového pavilonu, jehož srdcem budou operační sály hned několika lékařských oborů. Pro nemocnici a tedy i pacienty by to mělo znamenat velký posun vpřed.

Reklama

Ostravský magistrát chystá stavbu nového bloku v Městské nemocnici Ostrava. Budova bude mít 5 pater. Tím nejdůležitějším a vlastně i důvodem výstavby pavilonu, jsou centrální operační sály, které budou v prvním nadzemním patře.

Petr Uhlig, ředitel Městské nemocnice Ostrava: ”Posune to tu nemocnici do jiné dimenze. Bude tam velké zkvalitnění péče. Bude zlepšena organizace operační, pooperační a následné péče. Zkrátí se přepravní časy pacientů. “

V tuto chvíli má město vypracovánu studii proveditelnosti. Předpokládané náklady by se měly pohybovat kolem tři čtvrtě miliardy korun. Z toho 150 milionů bude stát vybavení.

Michal Mariánek (Ostravak) náměstek primátora Ostravy: “Už jsme založili fond pro nemocnici, takže z velké části to budeme financovat z fondu. Uvidíme, kolik budeme mít aktuálně peněz při soutěži na zhotovitele a jsme připraveni si tuto stavbu zaúvěrovat.”

Stavba nového pavilonu by měla být zahájena v roce 2021 a dokončena do dvou let. Ostrava ale v městské nemocnici plánuje i další velké investice, jako je parkovací dům nebo centrum péče o matku a dítě. Vše by mělo být dokončeno do roku 2030.
Výstava Černá země? Mýtus a realita

26.09. 10:00 - 06.01. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

S Abhejali Bernardovou o meditaci a filozofii sebepřekonání

Dnes 16:00 - 18:14
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Ilona Csáková

Dnes 19:00 - 18:14
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

KŠX-Delta, s.r.o.
Ostrava-město
od 21 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

SABANERO s.r.o.
Ostrava-město
od 14 900 Kč do 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu