Reklama

Při noční nehodě v Ostravě dva lidé zraněni, jednoho vyprošťovali

  • 4. března 2018,
  • 10:17,
  • Ostrava,
  • Redakce

U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali v noci ze soboty 3. března 2018 na neděli hasiči na Frýdecké ulici v Ostravě.

Reklama

"Událost byla na operační středisko ohlášena půl hodiny před půlnocí, k nehodě byla vyslána jednotka ze stanice Ostrava-Zábřeh se dvěma vozy. Po příjezdu k nehodě bylo zjištěno, že došlo ke zranění dvou osob, z nichž je jedna stále uvnitř automobilu. Hasiči ji opatrně vyprostili a předali do péče zdravotníků. Po vyšetření nehody policisty si na místo velitel zásahu povolal vyprošťovací speciál Bison, pomocí kterého hasiči otočili havarované osobní BMW zpět na kola a pomohli s naložením na vůz odtahové služby. Následně provedli úklid komunikace," uvádí v tiskové zprávě zastupující tiskový mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

"Ostravští policisté prověřují okolnosti havárie, ke které došlo dne 3. 3. 2018 kolem 23.20 hodin v Ostravě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič vozu zn. BMW zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky i svým schopnostem, narazil do svodidel a uvedl vozidlo do smyku, načež vůz skončil na střeše. Při nehodě byl zraněn 23letý řidič i 25letý spolujezdec. Charakter zranění není dosud specifikován. Policisté provedli ohledání místa havárie, provedli topografickou i fotografickou dokumentaci. Případné ovlivnění řidiče alkoholem bude zřejmé po provedení rozboru biologického materiálu," dodala k nehodě mluvčí PČR Gabriela Holčáková.

"Záchranáři ošetřovali dvě osoby: Třiadvacetiletý muž musel být vyproštěn z havarovaného vozidla hasiči. Zasahující lékař u něj zjistil poruchu vědomí a rozsáhlá poranění hlavy. Pacient se nacházel v přímém ohrožení života. Musel být zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péči byl transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. O dva roky starší cestující z vozidla zůstal při vědomí a byl ošetřen s vícečetnými poraněními v oblasti hlavy a končetin. Také jeho přepravila posádka ZZS do Fakultní nemocnice v Ostravě," uvádí k zásahu záchranářů jejich mluvčí Lukáš Humpl.

Foto: HZS MSK
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

J. Bolf / V noci / Výstava jednoho díla GVUO

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Deset / Výstava současného německého umění

23.01. 10:00 - 24.03. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Weld Resources s.r.o.
Ostrava-město
od 16 700 Kč do 20 000 Kč

Detail

Tieto Czech s.r.o.
Ostrava-město
od 45 000 Kč

Detail

Řeznictví JANUS, s. r. o.
Ostrava-město
od 110 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu