Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investice Ostravy do kultury a sportu v roce 2018

  • Ostrava,

Do kultury letos půjde v Ostravě více než miliarda korun. Největší investicí bude rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona. Ve sportu pak půjde nejvíce financí na dokončení sportovního areálu U Cementárny. Město také finančně podpoří několik významných akcí.

Finance na kulturu se v posledních letech daří v Ostravě zvyšovat. Pro letošek je připravena v rozpočtu města celkem 1 miliarda a 60 milionů korun. Jen provozní náklady se zvýšily o 90 milionů a většina z těchto peněz jde na mzdy zaměstnanců. 450 milionů korun pak jde na investice. 200 milionů bude stát první fáze rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona. Náměstek primátora Zbyněk Pražák upřesňuje: “Budou vyměněna všechna okna, bude nová fasáda, bude tam nový sál, nový vstup a také nové prostory, které budou sloužit dětem.”

Vedení města také doufá, že v letošním roce se znovu rozjede rekonstrukce Domu kultury poklad v Porubě, na kterou je připraveno 130 milionů korun. Magistrát také podpoří řadu akcí. Například festival Colours of Ostrava nebo Svatováclavský festival. Unikátem bude Ostravský divadelní archiv za asi 2 miliony. “Jeho cílem je vytvoření webu, kde bude zmapována veškerá historie profesionálního divadla v Ostravě.” vysvětlil Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla Moravskoslezského.

Na sport letos ostravští zastupitelé schválili 473 milionů korun, což je o 23 milionů více než v předchozím roce. Nejvíce za posledních 5 let. Z těchto peněz jde 78 milionů na vrcholový sport a 33 do tělovýchovy. Největší investicí bude dokončení sportovního areálu U Cementárny za 94 milionů korun a 33 milionů bude stát oprava střechy zimního stadionu v Porubě. Tréninkové centrum na Bazalech vyjde na 50 milionů korun. Nejdražší akcí bude bude zářijový Kontinentální pohár atletů a význam akce potvrdil i náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek: “Mělo by dorazit více než 600 sportovců, 2000 trenérů a pořadatelů. Tato akce je největší po olympiádě a mistrovství světa a uskuteční se u nás v Ostravě.”

V dubnu také zastupitelé rozhodnou o provozních dotacích pro městské společnosti, které se věnují sportu. Jde o Sarezu - ta potřebuje 80 milionů a Vítkovice Arénu. Na tu je vyčleněno 73 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail