Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O návrh na dům v centru Ostravy je velký zájem

  • Ostrava,

Za nebývalého zájmu architektů se v těchto dnech vybírá nejlepší návrh bytového domu v centru Ostravy. Do architektonické soutěže, kterou vyhlásil magistrát, bylo přihlášeno rekordních 48 návrhů.

Město Ostrava vyhlásilo ve spolupráci s obvodem Moravská Ostrava a Přívoz architektonickou soutěž na novostavbu bytového domu. Ten by měl stát v proluce na Kostelním náměstí v centru města, kde je nyní parkoviště. Své návrhy celkem poslalo 48 architektonických ateliérů. “Mělo by se jednat o bytový dům, který bude kromě bytů obsahovat i komerční a prodejní prostory, které by se nacházely v přízemí. Je také stanoveno, že v podzemí bude parkování,” upřesnil Cyril Vltavský, hlavní architekt města Ostravy.

V porotě, která vybírá nejlepší návrh, jsou kromě odborníků i zástupci města a centrálního obvodu. Právě Moravská Ostrava a Přívoz bude investorem stavby. Cena by neměla přesáhnout 120 milionů korun. “Jsem překvapena, co všechno architekti vymysleli. Jsou tam i návrhy, které se mi líbí. V současné doby hodnotíme hlavně estetiku,” řekla starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová. V zadání soutěže je také podmínka, že nová stavba nesmí být vyšší, než sousední domy a ani střecha by se neměla příliš lišit od okolních. Dům by měl prostě odpovídat charakteru zástavby v okolí a nijak ji nenarušovat.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Česká distribuční k.s.,
Ostrava
od 3 650 do 9 500 Kč/měsíc

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

David Dutka ČR
Ostrava
od 110 do 130 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků