Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah z Ostravy nechal nůž zapíchnutý v těle oběti

  • Ostrava,

Loni v červnu jsme vás informovali o požáru ubytovny v Ostravě -Vítkovicích. Při jeho likvidaci našli hasiči tělo muže, ze kterého trčel zavírací nůž. Hned druhý den si kriminalisté došli pro kamaráda oběti Roberta Tancera, který se k vraždě doznal. Prý se pohádali kvůli dluhu.

Na záběrech z loňského června můžete vidět, jak policisté odvádějí z ubytovny v Ostravě-Vítkovicích 45letého Roberta Tancera. Krátce nato jej obvinili z vraždy kamaráda. Tady ho můžete vidět znovu u Krajského soudu v Ostravě, kde si vyslechl obžalobu z brutální vraždy. “Zasadil mu 20 bodných ran, podřezal mu hrdlo a ten nůž mu zabodl do hrudníku,” upřesnil žalobce Petr Kondělka, státní zástupce.

U soudu obžalovaný nevypovídal. Jen řekl, že všeho lituje a kdyby tam prý nešel, nestala by se ta hnusná věc. Zásadní roli opět sehrál alkohol. Tancer prý vypil 12 piv, 3 panáky zelené, vzal si 6 prášků a vypil i nějaké víno. Moc si toho nepamatuje. Zejména, že na odchodu pokoj zapálil. “Byly tam zjištěny nějaké popáleniny na zádech, které mohly sloužit k zakrytí toho činu,” vysvětlil žalobce. Obhájce Stanislav Brtník se vyjádřil k postoji obžalovaného: “On toho lituje.”

Konflikt vznikl kvůli dluhu 500 korun, které si zavražděný půjčil na pivo. Obžalovaný Tancer si pro ně přišel a začala hádka, která vyvrcholila vraždou. “Obžalovanému hrozí 15-20 let nebo výjimečný trest,” řekl Jiří Barč, mluvčí Krajského soudu v Ostravě.

Obhajoba se bude snažit o mírnější právní kvalifikaci. Moc důvodů k ní ale není. Tancer už byl několikrát trestán i v minulosti. Rozsudek by mohl padnout už ve středu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy