Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava přispěje na oslavy dvou výročí

  • Ostrava,

Zastupitelstvo města schválilo udělení dotací pro oslavy dvou významných výročí. Jednak uplynulo 100 let od vzniku Československa a také je to 90 let od úmrtí hudebního skladatele Leoše Janáčka. Celkem bude podpořeno 32 projektů.

Přibližně milion a dvě stě tisíc korun schválili zastupitelé na dvě významná jubilea. První program nese název 100 let republiky: Ostrava1918 až 2018 a druhý se týká 90. výročí úmrtí českého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Podpořeno bude celkem 32 projektů. ”650 tisíc bud určeno na 100. výročí samostatného Československa a 550 tisíc na výročí 90. let od úmrtí Leoše Janáčka. Ty záležitosti byly posuzovány v rámci programu zachování kulturního dědictví,” vypočítával náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

O peníze mohly zažádat i příspěvkové organizace zřízené městem Ostrava, městské obvody i jejich organizace. “Ostravské muzeum přichází se dvěma fotografickými výstavami, Janáčkova konzervatoř tam má koncerty, jsou tam další výstavy,” upřesnil Pražák.

Jednotlivé projekty budou podporovány do výše 50 tisíc korun na konkrétní představení, přednášky, workshopy a nejrůznější další aktivity. Uskutečnit se musí do konce roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy