Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie hledá muže, jehož pes ničí stromy v Ostravě

  • Ostrava,

Občany Ostravy - Mariánských Hor pobouřil muž, na jehož povel pes likviduje stromy v parku u kostela Pany Marie Královny. Radnice už kvůli tomu podala trestní oznámení na policii a poškozené stromy musí ošetřit odborníci.

Pokud jste šli v těchto dnech na procházku v parku na Stojanově náměstí v Mariánských Horách naskytl se vám tento pohled. Stromy nejrůznějších druhů jsou ve výšce kolem jednoho metru rozdrásané přes kůru až na dřevo. Poškozených stromů je asi 30. Všímaví občané upozornili vedení radnice. Několik lidí dokonce vidělo i jak jsou stromy ničeny. Prý na stromy štve svého psa mladý muž. “Byl to Rom. On toho psa pobízel, aby skákal na ten strom a určoval mu výšku, kam má skočit,” popisuje svědkyně.

Radnice okamžitě začala jednat. Nejprve stromy prozkoumal dendrolog a vzhledem k výši škody pak úředníci podali trestní oznámení na neznámého pachatele. “Vzhledem k tomu, že se jedná o psa, který je velký, ty zásahy jsou vidět a těm stromům to škodí. Škoda už přesáhla 30 tisíc korun. Pokud ty stromy nepřežijí ochranná opatření, může jít škoda do statisíců,” říká místostarosta Ostravy Mariánských Hor a Hulvák Patrik Hujdus. Vedení radnice zároveň vyzývá občany, aby pokud na muže, který takto štve na stromy svého psa narazí, okamžitě volali městskou nebo státní policii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy