Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie v Ostravě. 19letý řidič srazil bruslaře, žena nepřežila

  • Ostrava,

Na ulici Plzeňská v Zábřehu zemřela žena, kterou spolu s dalším člověkem srazil devatenáctiletý muž. Podle svědků události jel příliš rychle. Nehodu šetří policie a znalci. Druhý sražený člověk je v nemocnici.

"Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 19. dubna u tragické dopravní nehody v Ostravě. Před dvacátou hodinou přijali operátoři ZZS tísňový hovor, podle kterého došlo ke střetu automobilu se dvěma osobami na kolečkových bruslích. Na místo události byly ihned vyslány dva týmy – rychlé lékařské a rychlé zdravotnické pomoci. Sraženými osobami byli muž a žena. Žena utrpěla poranění, kterým bezprostředně po kolizi podlehla, a záchranáři jí už nemohli pomoci. Devětadvacetiletý muž by ošetřen s vícečetnými poraněními, a to v oblasti hlavy a končetin. V době zásahu se záchranáři komunikoval. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. Ošetřen byl rovněž devatenáctiletý muž, jenž cestoval v automobilu. Jeho lehké poranění nevyžadovalo transport do zdravotnického zařízení. Kromě posádek ZZS pracoval na místě také zdravotnický intervent ZZS, který poskytoval první psychickou pomoc účastníkům události," uvedl v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Dne 19. 4. 2018 v době kolem 19:45 hodin došlo na ul. Plzeňská v Ostravě-Zábřehu, ve směru jízdy od ulice Výškovické k ulici U koupaliště k dopravní nehodě mezi osobním motorovým vozidlem a dvěma chodci. Chodci se pohybovali po pozemní komunikaci pravděpodobně v místě přechodu pro chodce, kdy mělo dojít v levém jízdním pruhu ke střetu s vozidlem. Při střetu utrpěla třicetiletá žena poranění, kterým na místě podlehla. Devětadvacetiletý muž utrpěl zranění, jejichž doba léčení zjevně přesáhne dobu šesti týdnů. Odborné měření na přítomnost alkoholu v dechu u devatenáctiletého řidiče vozidla bylo provedeno s negativním výsledkem, stejně jako test na návykové látky. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě uplatněna. Policejní komisař v dané věci zahájil úkony trestního řízení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečin usmrcení z nedbalosti. V případě, že bude řidič uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na šest let. K objasnění skutku bude přibrán také znalec s oblasti silniční dopravy. Předmětem dalšího prověřování je také skutečnost, který z chodců se měl pohybovat na kolečkových bruslích. Doprava byla na místě plně obnovena ve 22:45 hodin," píše k nehodě policejní mluvčí Richard Palát.

Policie hledá svědky nehody, především osádku vozidla tmavě zelené barvy, tovární zn. Volvo, které v době nehody mělo místem projíždět v pravém jízdním pruhu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy