Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porota vybrala vítěze soutěže na nový bytový dům v Ostravě

  • Ostrava,

Centrum města by měl do tří let ozdobit nový bytový dům. Porota totiž vybrala vítěze mezinárodní architektonické soutěže na novostavbu, kterou bude zaplněna proluka na křížení ulic Kostelní a Biskupská.

Jak už z Ostravských minut víte, radnice vypsala mezinárodní architektonickou soutěž na bytový dům v centru města. Porota nakonec vybírala ze 48 návrhů. Byly mezi nimi projekty architektů ze Španělska, Itálie, Velké Británie, Nizozemska i Německa. Porotě se ale nejvíce líbil návrh brněnského architekta Michala Palaščáka. “Rada města rozhodnutí města akceptovala a vyhlásila výsledky soutěže. Podstatné je, že by tam mělo vzniknout 40 nových nájemních bytů, které budou v majetku města a ve správě obvodu Moravská Ostrava a Přívoz,” upřesnil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Brněnský projekt prý vyřešil geniálním a formálně zajímavým způsobem problém nezajímavého, severně orientovaného pozemku v kontextu skleněné fasády protějšího domu. “Vytváří nový pohled na Kostel sv. Václava. Je to úhlopříčka, nová pěší komunikace, která otevře pohled na tuto památku. Také řeší zajímavým způsobem byty do vnitrobloku,” vysvětlil Cyril Vltavský, hlavní architekt města Ostravy.

Vítěz architektonické soutěže získá půl milionu korun a město s ním uzavře smlouvu na projekt. Po jeho zhotovení bude vysoutěžen dodavatel a dům by mohl být dokončen v roce 2021. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy