Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porota vybrala vítěze soutěže na nový bytový dům v Ostravě

  • Ostrava,

Centrum města by měl do tří let ozdobit nový bytový dům. Porota totiž vybrala vítěze mezinárodní architektonické soutěže na novostavbu, kterou bude zaplněna proluka na křížení ulic Kostelní a Biskupská.

Jak už z Ostravských minut víte, radnice vypsala mezinárodní architektonickou soutěž na bytový dům v centru města. Porota nakonec vybírala ze 48 návrhů. Byly mezi nimi projekty architektů ze Španělska, Itálie, Velké Británie, Nizozemska i Německa. Porotě se ale nejvíce líbil návrh brněnského architekta Michala Palaščáka. “Rada města rozhodnutí města akceptovala a vyhlásila výsledky soutěže. Podstatné je, že by tam mělo vzniknout 40 nových nájemních bytů, které budou v majetku města a ve správě obvodu Moravská Ostrava a Přívoz,” upřesnil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Brněnský projekt prý vyřešil geniálním a formálně zajímavým způsobem problém nezajímavého, severně orientovaného pozemku v kontextu skleněné fasády protějšího domu. “Vytváří nový pohled na Kostel sv. Václava. Je to úhlopříčka, nová pěší komunikace, která otevře pohled na tuto památku. Také řeší zajímavým způsobem byty do vnitrobloku,” vysvětlil Cyril Vltavský, hlavní architekt města Ostravy.

Vítěz architektonické soutěže získá půl milionu korun a město s ním uzavře smlouvu na projekt. Po jeho zhotovení bude vysoutěžen dodavatel a dům by mohl být dokončen v roce 2021. 
SHF - Mozart / Beethoven / Dvořák: Válím hudbu 2020

Dnes
Ostrava-Poruba, Evangelický Kristův kostel, Ostrava

Na poslední chvíli / komedie

Dnes
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

Letní kino AMFI: ROCKETMAN

Dnes
Ostrava, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků