Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má potřetí v řadě zlepšený rating

  • Ostrava,

Dobrá zpráva pro Ostravany. Město má už potřetí v řadě zlepšený rating. Jde o jakési hodnocení celkového fungování Ostravy a známka A1 pozitivní je vůbec nejlepší od roku 1998.

Mezinárodní renomovaná ratingová agentura Moody´s opět zvýšila Ostravě ocenění. Velmi dobrou ratingovou známku A1 stabilní změnila na vůbec nejlepší možnou A1 pozitivní. Ostrava tak dosáhla stejného hodnocení jako Česká republika, přičemž žádné město nemůže mít lepší hodnocení než stát. “Tři roky zpátky znamenal každý rok zlepšení ratingového hodnocení města. Je to dobrá zpráva, která reflektuje fakt, že hospodaříme dobře, transparentně, snižujeme dluh a tvoříme rezervy,” uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.

Ratingová agentura při hodnocení města vychází z mnoha nejrůznějších ukazatelů, dat a čísel. Hodnotí se všech 23 městských obvodů i příspěvkové organizace. Důležité je také zadlužení města. To se v Ostravě daří snižovat. “Jestliže byl před třemi lety dluh na jednoho obyvatele přibližně 13 tisíc, tak dnes je to asi 7 tisíc 200 korun. Ten rozdíl je 4 a půl tisíce dolů,” vypočítala náměstkyně primátora Iveta Vozňáková.

Dluh bude navíc v letošním roce opět nižší a to asi o půl miliardy korun. Město si díky skvělému ratingu může v příštích letech dovolit velké investice, které by na rating neměly mít velký vliv. Ostrava navíc nebude mít problém se získáváním výhodných úvěrů u bank.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy