Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má potřetí v řadě zlepšený rating

  • Ostrava,

Dobrá zpráva pro Ostravany. Město má už potřetí v řadě zlepšený rating. Jde o jakési hodnocení celkového fungování Ostravy a známka A1 pozitivní je vůbec nejlepší od roku 1998.

Mezinárodní renomovaná ratingová agentura Moody´s opět zvýšila Ostravě ocenění. Velmi dobrou ratingovou známku A1 stabilní změnila na vůbec nejlepší možnou A1 pozitivní. Ostrava tak dosáhla stejného hodnocení jako Česká republika, přičemž žádné město nemůže mít lepší hodnocení než stát. “Tři roky zpátky znamenal každý rok zlepšení ratingového hodnocení města. Je to dobrá zpráva, která reflektuje fakt, že hospodaříme dobře, transparentně, snižujeme dluh a tvoříme rezervy,” uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.

Ratingová agentura při hodnocení města vychází z mnoha nejrůznějších ukazatelů, dat a čísel. Hodnotí se všech 23 městských obvodů i příspěvkové organizace. Důležité je také zadlužení města. To se v Ostravě daří snižovat. “Jestliže byl před třemi lety dluh na jednoho obyvatele přibližně 13 tisíc, tak dnes je to asi 7 tisíc 200 korun. Ten rozdíl je 4 a půl tisíce dolů,” vypočítala náměstkyně primátora Iveta Vozňáková.

Dluh bude navíc v letošním roce opět nižší a to asi o půl miliardy korun. Město si díky skvělému ratingu může v příštích letech dovolit velké investice, které by na rating neměly mít velký vliv. Ostrava navíc nebude mít problém se získáváním výhodných úvěrů u bank.
Klasická hudba v Ostravě v době (po)koronavirové / beseda

Dnes
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Italské baroko

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Ostrava-Stará Bělá

Letní kino AMFI: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

ČIFO - Český institut finanční odpovědnosti a.s., Ostrava a Frýdek-Místek
Ostrava
od 106 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků