Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zónové čištění probíhá v centrálním obvodu každou středu

  • Ostrava,

Radnice centrálního obvodu loni pořídila speciální čistící stroj. Vedle zametání a uklízení nečistot, umí navíc dokonale umýt ušlechtilé dlažby na chodnících. Letos spolu s další technikou už pravidelně od pondělí do pátku uklízí místní komunikace a chodníky. K úklidu se přidává nadstandardně zónové čištění vždy ve středu.

“Při dnešní situaci statické dopravy máme problémy se dostat na okraje komunikací, a proto jsme zvolili tuto metodu. Výhodou je, že se dostaneme tam, kde normálně nemůžeme. V loňském roce jsme vyčistili 680 kanálů, ke kterým jsme se před tím nemohli vůbec dostat,” komentuje úklid Petr Smoleň, ředitel Technických služeb Moravská Ostrava a Přívoz.

V době zónového čištění musí všechna auta na několik hodin zmizet z cest. Celý projekt stojí zhruba milion osm set tisíc korun. “Tenhle projekt se nám velmi osvědčil, opravdu to přináší obrovské výsledky, jenom proto, že se ulice čistí dokonale. Po odklizení aut se dostaneme i ke stromům, kde bychom se za normální situace nedostali,” komentuje zónové čištění 1. místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak).

Zónové čištění v Městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pravidelně provádí 12 lidí ručním čištěním a 8 pracovníků ošetřuje zeleň. Silnice v MS metropoli uklízí vedle jednotlivých obvodů také společnost Ostravské komunikace a Dopravní podnik. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy