Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zónové čištění probíhá v centrálním obvodu každou středu

  • Ostrava,

Radnice centrálního obvodu loni pořídila speciální čistící stroj. Vedle zametání a uklízení nečistot, umí navíc dokonale umýt ušlechtilé dlažby na chodnících. Letos spolu s další technikou už pravidelně od pondělí do pátku uklízí místní komunikace a chodníky. K úklidu se přidává nadstandardně zónové čištění vždy ve středu.

“Při dnešní situaci statické dopravy máme problémy se dostat na okraje komunikací, a proto jsme zvolili tuto metodu. Výhodou je, že se dostaneme tam, kde normálně nemůžeme. V loňském roce jsme vyčistili 680 kanálů, ke kterým jsme se před tím nemohli vůbec dostat,” komentuje úklid Petr Smoleň, ředitel Technických služeb Moravská Ostrava a Přívoz.

V době zónového čištění musí všechna auta na několik hodin zmizet z cest. Celý projekt stojí zhruba milion osm set tisíc korun. “Tenhle projekt se nám velmi osvědčil, opravdu to přináší obrovské výsledky, jenom proto, že se ulice čistí dokonale. Po odklizení aut se dostaneme i ke stromům, kde bychom se za normální situace nedostali,” komentuje zónové čištění 1. místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak).

Zónové čištění v Městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pravidelně provádí 12 lidí ručním čištěním a 8 pracovníků ošetřuje zeleň. Silnice v MS metropoli uklízí vedle jednotlivých obvodů také společnost Ostravské komunikace a Dopravní podnik. 
4TET: Koncert no. 5

Zítra
Ostrava-Centrum, Dům kultury města Ostravy

Květiny pro paní Harrisovou / muzikál

03.10. 18:30
Ostrava-Slezská Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Moje tango / činohra s J. Schneiderovou a R. Zachem

04.10. 19:00
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

JPP Development Group s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

JPM trans, s.r.o. - Ostrava - Kunčičky
Ostrava
od 15 900 do 20 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků