Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prezident Miloš Zeman přijel za voliči do MS kraje

  • Ostrava,

Prezident Miloš Zeman opět přicestoval do našeho regionu. Plní tak slib, že po volbách navštíví místa, kde dostal nejvíce hlasů. Návštěvu zahájil v úterý na krajském úřadu, kde chtěl pobesedovat se zastupiteli a starosty. Ti si ale příliš témat bohužel nepřipravili.

Miloše Zemena samozřejmě přivítal u krajského úřadu hejtman Ivo Vondrák s manželkou. Prezident ihned podotkl, že 62 procent je velmi slušný výsledek, čímž připomněl, že v MS kraji ho volilo právě tolik voličů. V sále zastupitelstva pak měl krátký proslov, kdy jako vždy nadával na uhlobarona Bakalu a zmínil i ředitele Vítkovic Světlíka, jehož společnost prožívá těžké období. “Přejme si, aby tyto problémy zanedlouho zmizely. Jan Světlík odvedl obrovskou práci a když nic jiného, tak za ním zůstane krásné multifunkční kongresové centrum z bývalého plynojemu,” prohlásil Miloš Zeman.

Zastupitelé ani starostové si otázky na prezidenta nepřichystali a tak musel situaci zachraňovat hejtman, který je na podobné situace zvyklý ze školy.

Tradičně se také prezident a hejtman obdarovali. Miloš Zeman dostal chytrou remosku a Ivo Vondrák dostal ručně vyřezávanou dýmku. Při odchodu se ještě prezident pozdravil s bývalým hejtmanem Novákem. “Ty si zhubl,” třepal mu vesele rukou.

Jestli opravdu Miroslav Novák zhub jsme nezjistili. Při návštěvě v roce 2015, kdy byl ještě hejtmanem, dostal od Miloše Zemana opasek, který byl extra dlouhý 125 cm.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy