Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyril Uhnák vystavuje v ORCHARD GALLERY

  • Ostrava,

ORCHARD GALLERY na Hornopolní ulici v Ostravě Fifejdách zve na nevšední výstavu obrazů. Autorem je jeden z předních současných slovenských výtvarných umělců Cyril Uhnák.

Zatancuj, zaspievaj. Takový je název výstavy, která v těchto dnech probíhá v ostravské ORCHARD GALLERY. Autorem je Cyril Uhnák, jeden z předních slovenských umělců současnosti.

“Návštěvník zde má možnost vidět obrazy ze série Zatancuj, zaspievaj. Je to vlastně série věnovaná takové folklorní tvorbě. Většinou je to akryl na plátně, popřípadě kombinovaná technika. Žánr malby je statický, ale přece jen evokuje jakousi filmovost, dramatičnost,” řekl za ORCHARD GALLERY Kamil Neuwirt.

“Mně se to líbí úplně strašně. Já bych si v žádném případě nevybrala jeden obraz, protože mi se líbí úplně všechno,” uvedl jeden z návštěvníků. “Mi se líbí spíš ty menší obrázky,” dodal další.

Výstava Cyrila Uhnáka potrvá do 30. května. Milovníci umění se pak mohou těšit i na další zajímavé výstavy.

“Pokud vše vyjde podle plánu, tak na podzim bychom tady mohli přívítat další evropské špičkové umělce, jako je francouzský umělec Manuel Martinez, který vystavoval v Mánesu minulý měsíc, dále francouzský umělec Serafedino a ruský malíř Vladimir Domničev,” pozval Neuwirt.

ORCHARD GALLERY má otevřeno denně od 11 do 19 hodin. Vstup na výstavy je zdarma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy