Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Čtyřlístku v Ostravě se do roka budou stěhovat

  • Ostrava,

Zdravotně postižené klienty ostravské organizace Čtyřlístek čeká velká životní změna. V příštích dnech totiž pro ně začne město budovat 5 nových domovů, do kterých se do roka budou stěhovat. Podmínky pro život budou v novém bydlení mnohem lepší, než v tom současném.

Ostrava provozuje organizaci Čtyřlístek, která poskytuje třema stům zdravotně postiženým lidem pobytovou i ambulantní službu. V září začne magistrát pro prvních 60 budovat nové bydlení. Celkem půjde v první etapě o 5 nových domů. “Budou to mít jako v domácnosti. Budou žít ve čtyřech pokojíčcích. Někde dva, někde jeden. Budou tam mít samozřejmě sociální zařízení a velký společný pokoj. Hlavně se budou moci podle svých schopností zapojit do života,” popisuje ředitel Čtyřlístku Svatopluk Aniol.

Stavba by měla vítězi veřejné soutěže trvat 8 měsíců a pak bude ještě dva měsíce trvat vnitřní vybavení objektů. Nové domy budou postaveny v Nové Bělé, Ostravě -Jihu, Petřkovicích a dva ve Slezské Ostravě. “Se všemi starosty , kde chceme stavět jsme museli předběžně vyjednat jestli je to v soulady s jejich záměry. Jestli tam obec nemá nějaký jiný záměr,” popisuje náměstek primátora Ostravy Michal Mariánek.

Celkem bude projekt stát 100 milionů korun a bude z velké části financován z peněz EU. Po první etapě bude následovat ještě druhá, kdy bude postaveno dalších 8 domů.
4TET: Koncert no. 5

02.10. 19:00
Ostrava-Centrum, Dům kultury města Ostravy

Květiny pro paní Harrisovou / muzikál

03.10. 18:30
Ostrava-Slezská Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Moje tango / činohra s J. Schneiderovou a R. Zachem

04.10. 19:00
Ostrava-Poruba, Dům kultury města Ostravy

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

SABTIKAS, s.r.o., Velká Polom
Velká Polom
od 23 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků