Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okolí radvanického koupaliště bude rekreačním centrem

  • Ostrava,

Radvanice a Bartovice mohou už brzy patřit k vyhledávaným rekreačním lokalitám. Tamní radnice totiž ve spolupráci s magistrátem provádí rozsáhlou revitalizaci bývalého koupaliště a jeho okolí. Po dokončení by se celá oblast měla stát jedním z největších parků v Ostravě.

Městský obvod Ostrava Radvanice a Bartovice patří k lokalitám s nejznečištěnějším ovzduším v rámci celé naší země. Důvodem je blízkost společnosti ArcelorMittal, která produkuje stále velké množství škodlivin. Tamní radnice to ale chce změnit a proto připravila několik projektů, které by tohoto městského obvodu udělal doslova rekreační lákadlo. Po 22 letech chátrání už se mění bývalé vyhlášené koupaliště a následovat budou další úpravy. "Chceme tam přivést lidi za oddychem a relaxací. Připravujme tam další etapu, která bude více sportovní a pro děti. Ta relaxační část bude odpočinková i přátelská. Bude tam posezení, možnost grilování i pořádání společenských akcí," vysvětluje místostarosta Radvanic a Bartovic   Aleš Boháč (SNK RaB)

Celý projekt  okolí koupaliště a na něj navazující zeleň, mobiliář parku, ale i čištění a terénní úpravy území budou stát 34 milionů korun a většinu by měly pokrýt dotace a pomoci je připraven i ostravský Magistrát, který podobné zelené projekty podporuje. "To místo nádherně ožilo. Bude to krásná lokalita pro odpočinek i pro sportování a relaxaci. Takových projektů jen více," chválí  náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová (ANO).

Projekt by měl být realizován v příštích dvou letech. Takže pokud vše dobře půjde, měl by být park dokončen v roce 2020. V případě, že by se městskému obvodu nepodařilo zajistit dostatek financí najednou, trvala by realizace zřejmě delší dobu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy