Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Postrach majitelů kol z Ostravy byl dopaden

  • Ostrava,

Tentokrát potěšíme majitele kol z Ostravy. Policistům se totiž podařilo dopadnout zloděje, který řádil po celém městě a žádné jízdní kolo před ním neobstálo. Zatím mu vyšetřovatel prokázal 16 kol, ale i další věci. Muže pomohl usvědčit mobil, ve kterém měl kola kvůli prodeji vyfocena.

V březnu letošního roku byl z vězení propuštěn 26letý muž z Ostravy a během pár dní se to projevilo. Kriminalisté zaznamenali po celém městě nárůst počtu ukradených kol. Například v červnu zmizlo z držáku na střeše zaparkovaného vozu elektrokolo Haibike za 90 tisíc korun. Zloděj navíc rozbil autu sklo, protože přední kolo bylo uvnitř.  Jindy se vloupal do přístřešku na kola a ze dvou uzamčených kol udělal jedno, na kterém ujel. Jeho možnosti ale byli neomezené. "Vstoupil například na pozemek neuzamčenou brankou a odcizil kolo opřené o strom. Případně kradl v neuzamčené garáži," popisuje  mluvčí PČR Ostrava Gabriela Pokorná.

Celkem ukradl 13 kol a tři elektrokola v hodnotě 300 tisíc korun. Zadržen byl policisty a dokonce stylově, když jel na kole. V té době už byl totiž v celostátním pátrání. V jeho mobilu našli kriminalisté fotky ukradených kol, které posílal do bazarů k prodeji.  Policisté varují majitele kol, aby to zlodějům nezjednodušovali. "Doporučit lze, aby si lidé kola vhodným způsobem zajišťovali. I v této sérii podezřelý využíval příležitosti, kdy kola nebyla dostatečně zajištěná," dodává mluvčí policie.

Vzhledem k vysoké škodě hrozí zloději 5 let vězení. Počet ukradených kol navíc nemusí být konečný. Policisté nyní zkoumají další mobil, ve kterém mohou být fotografie dalších kradených kol. Zloděj už se přiznal.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků