Reklama

Postrach majitelů kol z Ostravy byl dopaden

  • 31. srpna 2018,
  • 12:48,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Tentokrát potěšíme majitele kol z Ostravy. Policistům se totiž podařilo dopadnout zloděje, který řádil po celém městě a žádné jízdní kolo před ním neobstálo. Zatím mu vyšetřovatel prokázal 16 kol, ale i další věci. Muže pomohl usvědčit mobil, ve kterém měl kola kvůli prodeji vyfocena.

Reklama

V březnu letošního roku byl z vězení propuštěn 26letý muž z Ostravy a během pár dní se to projevilo. Kriminalisté zaznamenali po celém městě nárůst počtu ukradených kol. Například v červnu zmizlo z držáku na střeše zaparkovaného vozu elektrokolo Haibike za 90 tisíc korun. Zloděj navíc rozbil autu sklo, protože přední kolo bylo uvnitř.  Jindy se vloupal do přístřešku na kola a ze dvou uzamčených kol udělal jedno, na kterém ujel. Jeho možnosti ale byli neomezené. "Vstoupil například na pozemek neuzamčenou brankou a odcizil kolo opřené o strom. Případně kradl v neuzamčené garáži," popisuje  mluvčí PČR Ostrava Gabriela Pokorná.

Celkem ukradl 13 kol a tři elektrokola v hodnotě 300 tisíc korun. Zadržen byl policisty a dokonce stylově, když jel na kole. V té době už byl totiž v celostátním pátrání. V jeho mobilu našli kriminalisté fotky ukradených kol, které posílal do bazarů k prodeji.  Policisté varují majitele kol, aby to zlodějům nezjednodušovali. "Doporučit lze, aby si lidé kola vhodným způsobem zajišťovali. I v této sérii podezřelý využíval příležitosti, kdy kola nebyla dostatečně zajištěná," dodává mluvčí policie.

Vzhledem k vysoké škodě hrozí zloději 5 let vězení. Počet ukradených kol navíc nemusí být konečný. Policisté nyní zkoumají další mobil, ve kterém mohou být fotografie dalších kradených kol. Zloděj už se přiznal.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karolinská pouť se vrací!

Dnes 10:00 - 30.06. 22:00
Ostrava, Forum Nová Karolina

Parabible / beseda s teologem Alexandrem Flekem

Dnes 16:00 - 17:47
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Michal Zemek spol. s r.o.
Ostrava-město
od 90 Kč

Detail

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

H R U Š K A , spol. s r.o.
Ostrava-město
od 97 Kč do 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu