Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Postrach majitelů kol z Ostravy byl dopaden

  • Ostrava,

Tentokrát potěšíme majitele kol z Ostravy. Policistům se totiž podařilo dopadnout zloděje, který řádil po celém městě a žádné jízdní kolo před ním neobstálo. Zatím mu vyšetřovatel prokázal 16 kol, ale i další věci. Muže pomohl usvědčit mobil, ve kterém měl kola kvůli prodeji vyfocena.

V březnu letošního roku byl z vězení propuštěn 26letý muž z Ostravy a během pár dní se to projevilo. Kriminalisté zaznamenali po celém městě nárůst počtu ukradených kol. Například v červnu zmizlo z držáku na střeše zaparkovaného vozu elektrokolo Haibike za 90 tisíc korun. Zloděj navíc rozbil autu sklo, protože přední kolo bylo uvnitř.  Jindy se vloupal do přístřešku na kola a ze dvou uzamčených kol udělal jedno, na kterém ujel. Jeho možnosti ale byli neomezené. "Vstoupil například na pozemek neuzamčenou brankou a odcizil kolo opřené o strom. Případně kradl v neuzamčené garáži," popisuje  mluvčí PČR Ostrava Gabriela Pokorná.

Celkem ukradl 13 kol a tři elektrokola v hodnotě 300 tisíc korun. Zadržen byl policisty a dokonce stylově, když jel na kole. V té době už byl totiž v celostátním pátrání. V jeho mobilu našli kriminalisté fotky ukradených kol, které posílal do bazarů k prodeji.  Policisté varují majitele kol, aby to zlodějům nezjednodušovali. "Doporučit lze, aby si lidé kola vhodným způsobem zajišťovali. I v této sérii podezřelý využíval příležitosti, kdy kola nebyla dostatečně zajištěná," dodává mluvčí policie.

Vzhledem k vysoké škodě hrozí zloději 5 let vězení. Počet ukradených kol navíc nemusí být konečný. Policisté nyní zkoumají další mobil, ve kterém mohou být fotografie dalších kradených kol. Zloděj už se přiznal.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy