Reklama

KSČM chce v Ostravě zastavit propad preferencí

  • 17. září 2018,
  • 14:39,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Volby se rychle blíží a další stranou, která se v Ostravě bude snažit získat volební hlasy občanů jsou komunisté. Straně každým rokem ubývá hlasů a to se v našem levicovém regionu pokusí změnit. Komunisté například kritizují současné vedení Ostravy za přílišnou spořivost. Peníze by se raději měli investovat.

Reklama

KSČM patří v našem levicovém regionu k nejstabilnějším stranám. V posledních letech jí ale stále klesají preference. Zastavit tento trend se chce pokusit kandidát na primátora Martin Juroška. Současné vedení Ostravy prý nedokáže využít peníze, které se hromadí na účtu města a přešlapuje na místě. "My bychom rádi výrazně investovali do veřejného prostoru, opravovali chodníky, podchody, veřejná prostranství doplnili o veřejné toalety, " vysvětluje lídr KSČM pro magistrát Martin Juroška.

Komunisté kandidují i ve všech velkých městských obvodech. V Ostravě-Jihu chtějí například zvýšit bezpečnost. "Prioritně bychom v našem obvodu chtěli zrekonstruovat podchody, protože některé vypadají, jako z hororového filmu," říká lídryně kandidátky v Ostravě - Jihu Lucie Foldynová

V Moravské Ostravě a Přívoze se chtějí zaměřit na oživení centra. Prý mají odlišný pohled na řešení proluk mezi domy. "My bychom proluky, které oni chtějí prodat developerům a vytvořit tam bydlení pro lidi, my bychom tyto projekty chtěli realizovat sami," uvádí lídr kandidátky Moravské Ostravy a Přívozu Vít Macháček.

Na Slezské chtějí komunisté konečně vybudovat kanalizaci. "Plošná kanalizace prostě chybí ve všech katastrech,"  říká lídryně kandidátky KSČM ve Slezské Ostravě Justina Kamenná.

Pro komunisty prý bude na ostravském magistrátu úspěchem cokoliv nad stávajících 10 křesel, což je 13 procent hlasů.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Karolinská pouť se vrací!

20.06. 10:00 - 30.06. 22:00
Ostrava, Forum Nová Karolina

Beseda o Stockholmu s průvodcem

Zítra 18:00 - 25.06. 10:44
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

PMB - ZOS s.r.o.
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 16 400 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu