Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě budou městské byty chráněny před požáry

  • Ostrava,

Ostrava navazuje na úspěšný projekt vybavování svých bytů požárními hlásiči a detektory plynů a chystá druhou vlnu. Po jejím skončení by už měly být všechny městské byty chráněny před požáry i nebezpečnými plyny. Instalovaná zařízení už v několika případech ochránila nájemníky.

O požárních hlásičích a detektorech plynů, které nabídl magistrát jednotlivým obvodům k instalaci, jsme vás už informovali. Mnoho městských částí nabídku využilo. Například Nová Ves, kde montáž provedli dobrovolní hasiči. “Jsem ráda. Je to bezpečné a člověk nikdy neví, co se může stát.” říká obyvatelka městského bytu.

Netrvalo dlouho a v Ostravě-Přívoze pomohl jeden z nově namontovaných detektorů plynu zachránit rodinu. Z vadného zařízení na ohřev vody unikal plyn, ale detektor naštěstí včas nájemníky varoval. V první vlně nakoupil ostravský magistrát tato zařízení za 2 miliony 200 tisíc korun. Nyní schválila rada města druhou vlnu. "Předmětem zakázky je asi 8300 hlásičů obojího druhu." vysvětluje primátor Tomáš Macura.

Cena za jedno zařízení byla v první vlně asi 350 korun. Nyní je ještě o 50 korun nižší. "Město Ostrava nakupuje samotná zařízení a obvody pak zařizují montáž, přičemž mohou využít městem vysoutěžené nižší ceny,"  říká mluvčí Ostravy Petr Havránek.

Ostrava vlastní asi 12 a půl tisíce bytů a po skončení druhé vlny by měly být všechny chráněny. Nákup detektorů a hlásičů financoval magistrát z Fondu pro upevnění veřejného pořádku, jehož zdrojem jsou například pokuty udělené městskou policií. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy