Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě budou městské byty chráněny před požáry

  • Ostrava,

Ostrava navazuje na úspěšný projekt vybavování svých bytů požárními hlásiči a detektory plynů a chystá druhou vlnu. Po jejím skončení by už měly být všechny městské byty chráněny před požáry i nebezpečnými plyny. Instalovaná zařízení už v několika případech ochránila nájemníky.

O požárních hlásičích a detektorech plynů, které nabídl magistrát jednotlivým obvodům k instalaci, jsme vás už informovali. Mnoho městských částí nabídku využilo. Například Nová Ves, kde montáž provedli dobrovolní hasiči. “Jsem ráda. Je to bezpečné a člověk nikdy neví, co se může stát.” říká obyvatelka městského bytu.

Netrvalo dlouho a v Ostravě-Přívoze pomohl jeden z nově namontovaných detektorů plynu zachránit rodinu. Z vadného zařízení na ohřev vody unikal plyn, ale detektor naštěstí včas nájemníky varoval. V první vlně nakoupil ostravský magistrát tato zařízení za 2 miliony 200 tisíc korun. Nyní schválila rada města druhou vlnu. "Předmětem zakázky je asi 8300 hlásičů obojího druhu." vysvětluje primátor Tomáš Macura.

Cena za jedno zařízení byla v první vlně asi 350 korun. Nyní je ještě o 50 korun nižší. "Město Ostrava nakupuje samotná zařízení a obvody pak zařizují montáž, přičemž mohou využít městem vysoutěžené nižší ceny,"  říká mluvčí Ostravy Petr Havránek.

Ostrava vlastní asi 12 a půl tisíce bytů a po skončení druhé vlny by měly být všechny chráněny. Nákup detektorů a hlásičů financoval magistrát z Fondu pro upevnění veřejného pořádku, jehož zdrojem jsou například pokuty udělené městskou policií. 
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

GESICON s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 14 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků