Havárie uzavřela ostravské loutkové divadlo

Havárii řeší v Divadle loutek Ostrava. Do prostoru jeviště i hlediště na hlavní scéně od pondělí zatéká voda. Příčinou je především kondenzace par v rozvodech vzduchotechniky, a zřejmě i stávající skladba střechy. Provoz na hlavní scéně je nejméně do konce února přerušen. Diváci mohou vstupenky na zrušená představení vrátit, případně si vybrat náhradní termín, či jiný titul.

Kvůli bezpečnosti diváků i zaměstnanců divadla a kvůli zabezpečení divadelních technologií před poškozením vodou a vlhkostí byl zrušen veškerý provoz v sále. "Diváci, kteří si již zakoupili vstupenky na lednová představení na hlavní scéně, si mohou na pokladně divadla nechat vrátit peníze, případně vstupenky vyměnit za jiný titul či termín, a to nejpozději do konce roku 2019. Při výměně si mohou vybírat z nasazených představení na alternativní scéně, kde zůstal provoz nepřerušen, a po obnovení provozu i z programu na hlavní scéně," řekla mluvčí divadla Klára Šebestová.

V divadle aktuálně probíhá plánovaná rekonstrukce hlavní budovy, která zahrnuje výměnu oken, zateplení, novou fasádu a počítala také s rekonstrukcí a zateplením střech. Nyní se musí prioritně vyměnit vzduchotechnika, provést její izolace a následně opravit střecha nad provazištěm.
Beseda s Břicháčem Tomem alias Tomášem Kosačíkem

26.02. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Beseda s Karlem Šípem

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

AKORD & POKLAD, s.r.o.;
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Melon s.r.o. - Ostrava - Poruba
Ostrava
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Brembo Czech s.r.o.
Ostrava
od 19 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků