Reklama

Silnice v centru Ostravy propojí řeku a univerzitu

  • 16. ledna 2019,
  • 12:49,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Centrum Ostravy čekají velké změny a další oživení. Přinese ho zejména výstavba dvou fakult Ostravské univerzity na Černé louce. Magistrát nechce zůstat pozadu a tak už slíbil také podzemní parkoviště pod jednou z budov a nyní připravuje také projekt levobřežní komunikace, která propojí univerzitu a život u řeky.

Reklama

Už asi víte, že v centru Ostravy na Černé louce začne výstavba dvou nových budov ostravské univerzity, V jedné bude fakulta umění a druhá bude patřit sportu. Magistrát toho chce využít k ještě většímu oživení života v centru města a tak připravuje projekt komunikace na levém břehu řeky, který by plynule propojil vysokoškolský kampus s Ostravicí. "Jdeme cestou zklidnění a vytvoření příjemného prostoru pro pěší a obyvatele tak, jak je dlouhodobým záměrem Ostravy a celé roky se na tom pracuje. Například na zkvalitnění Komenského sadů a okolí řeky Ostravice," říká náměstkyně primátora Ostravy Zuzana Bajgarová.

Potlačena bude dopravní funkce ve prospěch chodců, cyklistů nebo třeba bruslařů. V projektu jsou zahrnuta i posezení. Celý prostor by měl vyzývat k relaxaci a sportu. "Předpokládáme náklady 40 milionů na rekonstrukci, " dodává náměstkyně a primátor Tomáš Macura ji doplňuje: "Obě budovy budou plnit i veřejnou funkci. To znamená, že sportoviště budou přístupná veřejnosti a i sály ve fakultě umění budou přístupné veřejnosti."

Město nyní pracuje na projektové dokumentaci. Předpokládaný termín dokončení by měl být shodný s dokončením obou staveb, tedy v roce 2021.   
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Nejen o děložním čípku / beseda s Radimem Uzlem

Dnes 17:00 - 10:37
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Opilí / komedie

Dnes 19:00 - 10:37
Ostrava, Divadlo 12, Ostrava

START WORK INTERNATIONAL SE
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

ALPINE Bau CZ a.s.
Ostrava-město
od 140 Kč

Detail

ALPINE Bau CZ a.s.
Ostrava-město
od 140 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu