Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava za jeden den: Co byste neměli minout

  • Ostrava,

Přemýšlíte, kam se vydat v Moravskoslezském kraji na výlet? Chcete spojit kulturu, dobré jídlo i zábavu? Vydejte se do Ostravy. Toto východní velkoměsto lidé neprávem opomíjejí pro jeho stigma průmyslového centra, kde není nic k vidění. Ostrava přitom v posledních letech prošla značnou proměnou a na vašem seznamu destinací by určitě neměla chybět.

Začít můžete s prohlídkou přímo na Prokešově náměstí u nové radnice, na jejíž věž můžete vystoupat a prohlédnout si město z výšky. Kromě toho se na náměstí můžete posilnit výbornou kávou a zákuskem v jedné z místních proslulých kaváren – doporučujeme zejména kavárnu U Černého stromu nebo kavárnu Daniel.

Z náměstí se dostanete příjemnou procházkou podél řeky Ostravice až k největší dominantně města, kterou je Slezskoostravský hrad, kde se často pořádají jak tradiční akce, jako je Masopust, Velikonoce na hradě nebo pálení čarodějnic, tak méně tradiční akce jako je například Garden Food Festival.

Po prohlídce hradu se přes výstaviště Černá louka dostanete na Masarykovo náměstí, které je jádrem historické části města. I tady najdete kavárny, které rozhodně stojí za návštěvu, a kromě toho také budovu staré radnice s hodinovou věží, která nesmí chybět snad v žádném českém městě. O něco útulnější podniky pak najdete na vedlejším Jiráskově náměstí, ze kterého se zakrátko dostanete do Stodolní ulice. Tam zamiřte především večer, s mnoha bary a kluby se totiž jedná o centrum večerní zábavy.

Alternativa v industriálním prostředí

Z Ostravy byste ale neměli odjíždět bez prozkoumání její industriální tváře. Ta se již proměnila v živé dějiště nejrůznějších kulturních akcí, mezi které patří festivaly jako Colours of Ostrava. V Dolních Vítkovicích se zabavíte ve sportovním areálu Landek Park, kde se mimo jiné v létě můžete i ubytovat, v Bolt Tower se dozvíte všechno o výrobě železa a historii Vítkovic a ve Velkém světě techniky se děti zábavnou formou dozví spoustu zajímavostí rovnou z několika oborů.

Tip: Rádi byste si více užívali kultury a zábavy za méně peněz? Podívejte se na online srovnávač Srovnejto.cz a nechte si zasílat na e-mail ty nejvýhodnější nabídky v Moravskoslezském kraji nebo si vyberte výhodnější pojištění vašeho auta. Žádná výhoda ani sleva už vám neunikne a za cesty na výlety pořádně ušetříte.

CYKLOSVĚTLUŠKA 2020 aneb Světýlka naděje pro Karolínku

05.09. 18:00
Ostrava-Mariánské hory, AKORD

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

INTER META Ostrava, s. r. o. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Michal Petroš, Stará Ves nad Ondřejnicí
Stará Ves nad Ondřejnicí
od 17 800 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků