Reklama

Po Ostravě začaly jezdit stovky sdílených kol

  • 14:01,
  • Ostrava ,

Pondělí 15. dubna je pro Ostravu výjimečný den. Město zaplavily stovky kol, které si může kdokoliv půjčit a na jiném místě je zase vrátit. Oproti loňskému roku jsou kola z centra rozšířena i do dalších velkých obvodů. Prvních 15 minut jízdy je zdarma.

Stáhnout video
Reklama

V průběhu pondělí se u stojanů po celé Ostravě začala objevovat modro šedá kola společnosti Nextbike, která bude v letošním roce zajišťovat bikesharing tedy sdílení jízdních kol. Růžová kola firmy Rekola, která službu poskytovala loni, jezdí pouze v centru a uživatel vše hradí. Na modrošedých kolech Nextbike je díky městu prvních 15 minut zdarma. "Je to na více městských obvodů. Namátkou je tam Jih, Poruba, Vítkovice a jsou tam i Mariánské Hory," uvádí primátor Ostravy Tomáš Macura.

Stanic, kde si lze kolo vypůjčit, je celkem 200. Nejvíce v centru a v Porubě. Jeden stojan je ale také třeba v Hošťálkovicích. Stačí mít pouze aplikaci Nextbike v mobilním telefonu. "Stačí jen načíst QR kód na kole a nebo napsat číslo kola a potom v aplikaci jenom zadat půjčit a ten zámek se otevře během pár sekund sám,"  vysvětluje jednatel společnosti Nextbike Tomáš Karpov.

Letošní sdílení kol má i charitativní rozměr. Za každou výpůjčku nad 15 minut půjde část peněz do Nadačního fondu Kapka Naděje. "My jsme vždy rádi, když ta charita je spojena se sportem a je to fajn,"  říká prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová.  

Důležité je jistě i to, že kola společnosti Nextbike jsou vyráběna v České republice. V loňském roce využilo sdílení jízdních kol v Ostravě 16 tisíc lidí. 

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Jaromír Nohavica / koncert

Zítra 20:00 - 23.08. 23:18
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

BYSTROŇ - Group a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

BYSTROŇ - Group a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč

Detail

MaAnBa Plus s.r.o.
Ostrava-město
od 80 Kč do 90 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu