Podezřelého z vraždy zatkla v Ostravě zásahová jednotka

  • 18. dubna 2019,
  • 11:57,
  • Ostrava,
  • Tomáš Kořistka

Další případ vraždy s nejčastějšího motivem řeší kriminalisté v Ostravě. Jsou to partnerské neshody, které skončily brutálním útokem manžela na svou ženu. Po činu musela běsnícího vraha zadržet zásahová jednotka. Podezřelý je ve vazbě.

Reklama

12. dubna spěchali hasiči do Ostravy -Hrabůvky, kde měli nahlášeného sebevraha, který se chystal skočit z 10 patra paneláku. Nafoukli vak a čekali. Mezitím se už ale policisté dozvěděli důvod jeho zoufalého jednání. 49letý muž totiž krátce před tím zavraždil svou manželku. "Muž měl za užití hrubého fyzického ataku v kombinaci tupého a bodnořezného nástroje usmrtit stejně starou ženu. Poté se zabarikádoval v bytě," uvádí mluvčí policie Richard Palát.

Policisté povolali vyjednavače, který se snažil muže téměř dvě hodiny přesvědčit, aby neskákal. Mezitím už dorazila  i zásahová jednotka.  Zakuklenci se nakonec spustili z horního patra a muže stojícího v okně skopli dovnitř do bytu a zatkli. Ještě pár dní před vraždou nikoho ze sousedů ani nenapadalo, že by se něco takového mohlo stát. "Bydleli tady přes dvacet let. Byli to milí a spokojení lidé. Paní jsem potkala den před tím u schránek a byla usměvavá. Vůbec to nechápu," říká sousedka.

"Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy pro zkoumání znalců. Prověřují také motiv a veškeré okolnosti spáchání skutku. Stíhání je vedeno vazebně," dodává mluvčí. 

Kvůli čemu se manželé pohádali se nám zjistit nepodařilo. Mezi sousedy se povídá o možném rozchodu. Manželé měli dvě děti, které jsou už dospělé. Muži nyní hrozí až 20 let vězení. 
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

O Africe bez iluzí a folklorního nánosu / beseda s P. Jazairiovou

Dnes 16:00 - 20:25
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Můj nejlepší kamarád / představení Divadla v Rytířské

Dnes 19:00 - 20:25
Ostrava, Dům kultury města Ostravy

F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ, a.s.
Ostrava-město
od 23 000 Kč

Detail

AKORD & POKLAD, s.r.o.
Ostrava-město
od 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu