Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na VC Ostravy v plavání padlo letos 11 rekordů

  • Ostrava,

Už po dvacáté šesté se uskutečnila VC Ostravy v plavání. V letošním roce byl celkem jedenáctkrát překonán rekord mítinku, a to především zásluhou maďarských borců. Absolutními vítězi se stali Simona Kubová ze Slávie Chomutov a Bence Biczó z FTC Budapešť.

Mistři Evropy, olympionici i vycházející plavecké hvězdy se postavili na start každoročního měření sil v porubském bazénu. Kromě domácích borců přijeli také reprezentanti Německa, Slovenska, Polska a tradičně výborní Maďaři.

DÁVID VERRASZTÓ, FTC Budapest

Synch: Musím toho teď hodně naplavat, protože se chystám na polohový závod na světový šampionát v Koreji. Ostravský závod je ideální přípravou.

KRIZSTIAN TAKACS, Győr Úzsó

Synch: Pro mě je takový závod výborným tréninkem. Potřebuji zaplavat padesátku pod 22 vteřin, abych se kvalifikoval na olympiádu v Tokyu 2020.

Domácí borci Marika Hudcová a Roman Procházka uspěli ve svých disciplínách a zároveň si zaplavali osobní rekordy. Vzhledem k jejich juniorskému věku, jsou velkým příslibem pro budoucnost ostravského plavání. Budou brzy právě oni, podobně jako Bára Závadová, sbírat také velké světové úspěchy?

ROMAN PROCHÁZKA, KPS Ostrava

Synch: S trenérem jsme se soustředili na pořádnou sílu a výbušnost. Ten závod se mi celkem povedl, jak start, dohmat i vyvlnění. Zaplaval jsem si osobní rekord, což teď v plném tréninku je úplně super a spokojenost.

MARIKA HUDCOVÁ, KPS Ostrava

Synch: Hlavním cílem pro mě letos bylo dostat se do reprezentace, což se mi povedlo už na závodech v Grazu. Teď bych si chtěla vylepšovat časy.

26. ročník ostravské velké ceny přinesl celkem 11 rekordů mítinku.
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

M - SILNICE a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

UNIGEO a.s.- Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků