Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na VC Ostravy v plavání padlo letos 11 rekordů

  • Ostrava,

Už po dvacáté šesté se uskutečnila VC Ostravy v plavání. V letošním roce byl celkem jedenáctkrát překonán rekord mítinku, a to především zásluhou maďarských borců. Absolutními vítězi se stali Simona Kubová ze Slávie Chomutov a Bence Biczó z FTC Budapešť.

Mistři Evropy, olympionici i vycházející plavecké hvězdy se postavili na start každoročního měření sil v porubském bazénu. Kromě domácích borců přijeli také reprezentanti Německa, Slovenska, Polska a tradičně výborní Maďaři.

DÁVID VERRASZTÓ, FTC Budapest

Synch: Musím toho teď hodně naplavat, protože se chystám na polohový závod na světový šampionát v Koreji. Ostravský závod je ideální přípravou.

KRIZSTIAN TAKACS, Győr Úzsó

Synch: Pro mě je takový závod výborným tréninkem. Potřebuji zaplavat padesátku pod 22 vteřin, abych se kvalifikoval na olympiádu v Tokyu 2020.

Domácí borci Marika Hudcová a Roman Procházka uspěli ve svých disciplínách a zároveň si zaplavali osobní rekordy. Vzhledem k jejich juniorskému věku, jsou velkým příslibem pro budoucnost ostravského plavání. Budou brzy právě oni, podobně jako Bára Závadová, sbírat také velké světové úspěchy?

ROMAN PROCHÁZKA, KPS Ostrava

Synch: S trenérem jsme se soustředili na pořádnou sílu a výbušnost. Ten závod se mi celkem povedl, jak start, dohmat i vyvlnění. Zaplaval jsem si osobní rekord, což teď v plném tréninku je úplně super a spokojenost.

MARIKA HUDCOVÁ, KPS Ostrava

Synch: Hlavním cílem pro mě letos bylo dostat se do reprezentace, což se mi povedlo už na závodech v Grazu. Teď bych si chtěla vylepšovat časy.

26. ročník ostravské velké ceny přinesl celkem 11 rekordů mítinku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy