Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyhlásila nejlepší sportovce za rok 2018

  • Ostrava,

Ostrava je městem sportu, což dokládají výsledky jednotlivců i kolektivů napříč mnoha sportovními odvětvími. Proto je velmi těžké každý rok určit ty nejlepší. I letos to ale vedení města udělalo a vybrané sportovce ocenilo. Za vyzdvihnutí určitě stojí titul kolektiv roku, který si za vítězství v extralize vysloužili baseballisté Arrows Ostrava.

Ostrava si váží svých sportovců a všemožně se jim snaží pomoci. Na podporu sportu je pro letošní rok v rozpočtu připraveno 570 milionů, což je ještě o 100 milionů více, než v roce minulém. Důležitá je také anketa Sportovec roku, při které vedení města oceňuje ty nejlepší. Sportovce nominuje veřejnost i sportovní kluby a z nich pak vybírá odborná komise. "Ostrava je městem sportu a váží si sportovců, kteří ji reprezentují," vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Nejlepším kolektivem roku 2018 byli vyhlášení baseballisté Arrows Ostrava, kterým se po 45 letech existence klubu podařilo vybojovat extraligový titul. "Po dlouhé době jsme loni získali titul. Trvalo to od založení klubu 45 let, takže jsme rádi, že se to konečně podařilo," raduje se hráč a trenér Arrows Ostrava Aleš Navrátil.

Talentem roku byl vyhlášen stolní tenista Šimon Bělík, který získal bronz na ME juniorů. Nejlepším jednotlivcem se stal mistr republiky motocyklista Vojtěch Schwarz. Mezi sportovní legendy se ve 12. ročníku ankety zařadila bývalá špičková atletka Táňa Netoličková. Ta nyní trénuje talenty. "Velice si toho ocenění vážím. Jsme ráda, že jsem přibyla k bývalým olympionikům do takové té naší rodinné party sportovců," říká Táňa Netoličková.

Vyhlášena byla také firma Adop-car, která dlouhodobě sponzoruje ostravské sportovce. Každý z oceněných získal podporu 100 tisíc korun. 


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy