Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O kurz policie pro majitele psů v Ostravě je velký zájem

  • Ostrava,

Víte co je to KUZMA? Rozklíčování této zkratky vám hodně napoví. Kurz zodpovědného majitele městského psa. Pořádá ho policie a je určen mládeži, která si neví rady se svým psím kamarádem. Nedávno začal další ročník.

Kurz zodpovědného majitele městského psa neboli KUZMA je pořádán ostravskou policií už řadu let. Vedou ho instruktoři přímo z řad policejních kynologů ve svém volném čase. Jde o zkušené psovody, kteří běžně pracují na nejrůznějších případech. Stopují lupiče, hledají drogy, výbušniny a nebo také ztracené osoby. Zvládnout správně chování svého psa je pro ně denní prací. "Děti tady přijdou s pejsky, kteří ještě nemají základní návyky. Nejsou zvyklí na jiné prostředí, jiné pejsky. Je výhoda, že to tady máme oplocené," říká policejní kynolog Jan Sommer.

Pokud začínáte s výcvikem sami, základem je naučit svého psa, aby na váš povel přišel. Jak říkají se smíchem kynologové: psa, kterého nemáte, nemůžete cvičit. "Chtěl jsem ho naučit základní návyky, jako je sedni, lehni a ať není agresivní na ostatní psy," říká jeden z účastníků a další ho doplňuje: "Neposlouchal a nemohli jsme ho udržet, tak jsem s Nerem tady." 

O kurz je vždy velký zájem a mnoho z účastníků se i po jeho absolvování vrací, aby pomáhali z výcvikem dalším.
AMSET group s.r.o., Ostrava - Polanka nad Odrou
Ostrava
od 18 500 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

LogTech, s.r.o., Střední Čechy, Morava
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků