Reklama

Parkování v centru Ostravy vyřeší parkovací domy

  • 9:34,
  • Ostrava ,

Ostrava se snaží řešit nedostatek parkovacích míst v centru města a okolí. V plánu jsou hned 4 parkovací domy. V proluce naproti kulturního domu by měla vyrůst stavba, která dokonce vzejde z architektonické soutěže. Bude to vůbec poprvé, kdy Ostrava na podobnou budovu vyhlašuje soutěž.

Stáhnout video
Reklama

Problémy s parkováním řeší asi všechna velká města. V Ostravě chybí podle studií asi 3 tisíce stání. Jejich nedostatek by měly podle radních vyřešit parkovací domy. V plánu jsou 4. V sousedství krajského úřadu naproti kulturnímu domu by chtělo vedení města nechat vystavět budovu, která by měla byt ozdobou této lokality a tak vyhlásí architektonickou soutěž. "Tím, že nemáme finanční možnosti jít s každou stavbou parkovišť pod zem, protože to je 4 krát dražší, tak hledáme řešení, aby ten parkovací objekt vypadal městotvorně," vysvětluje náměstkyně Zuzana Bajgarová.

Kapacita parkoviště by měla být nejméně 600 míst. V sousedství by měla zanedlouho stát koncertní síň a knihovna Černá kostka a parkovací dům pomůže vyřešit parkování. Město chce ale hlavně naučit obyvatele i návštěvníky, aby do centra nezajížděli a auta nechali na odstavných parkovištích. "Cílem Ostravy je podporovat udržitelnou mobilitu. Její součástí jsou parkoviště "park and ride." To znamená, že do toho jádrového území bychom se měli dostat pohodlně jinou formou dopravy, ale musíme někde odparkovat," dodává Bajgarová.

Nejlepší návrh vybere porota na konci září. Za projekt je město připraveno vyplatit 30 milionů korun. Vítěz soutěže dostane odměnu 2 miliony korun. Parkovací dům by měl být hotov nejpozději v roce 2022.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

SAREZA summer Ibiza closing party

Dnes 9:00 - 20:00
Ostrava, Letní koupaliště Ostrava Poruba

OKIN BPS, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Thi Van Le
Ostrava-město
od 16 500 Kč

Detail

AUTOVIVA s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu