Reklama

Dobrovolní hasiči v celé Ostravě mají moderní vozy

  • 11:36,
  • Ostrava ,

Včera jsme vám představili nové integrované výjezdové centrum, které začalo fungovat v Českém Těšíně a je v našem kraji již dvanácté. Nedílnou součástí kvalitně fungujícího bezpečnostního systému jsou i dobrovolní hasiči. Ostravský magistrát dokonce všem dobrovolným sborům koupil nová zásahová auta.

Stáhnout video
Reklama

Ostrava se prostřednictvím jednotlivých městských obvodů stará o 22 jednotek sborů dobrovolných hasičů. V minulých měsících probíhala postupně obnova jejich techniky a nyní už dostala nové dopravní auto i poslední jednotka v Proskovicích. Avie mnohdy i 30 let staré tak byly v celém městě vyměněny za nové Mercedesy se špičkovou výbavou. "Při povodních v roce 97 se ukázalo, že JSDH na území města jsou velmi důležité a rozhodujících u dlouhodobých zásahů," vysvětluje ředitel hasičů MS kraje Vladimír Vlček.

Výměna vozů začala v roce 2015 a nyní je na konci. Jedno plně vybavené auto stálo téměř 4 miliony korun. Město také podporuje rekonstrukce stávajících a dokonce budování nových požárních zbrojnic. Ty budou v Muglinově, Proskovicích a Pustkovci. "jsme v pokročilé fázi významné rekonstrukce nebo výstavby hasičských zbrojnic. Tři budou novostavby. Jedná se o Muglinov, Pustkovec, které budou ještě letos a v Proskovicích bude hotovo příští rok," říká primátor Tomáš Macura.

Ostrava chce ještě nechat zrekonstruovat zbrojnice v Heřmanicích a Kunčičkách. Celkem takto investuje 66 milionů korun. V dalším období chystá výměnu zastaralých cisteren, kterých je na území města 15. 

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Jaromír Nohavica / koncert

Zítra 20:00 - 23.08. 4:47
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

KRAKOWSKI SILESIA s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

David Novák
Ostrava-město
od 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu