Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči v celé Ostravě mají moderní vozy

  • Ostrava,

Včera jsme vám představili nové integrované výjezdové centrum, které začalo fungovat v Českém Těšíně a je v našem kraji již dvanácté. Nedílnou součástí kvalitně fungujícího bezpečnostního systému jsou i dobrovolní hasiči. Ostravský magistrát dokonce všem dobrovolným sborům koupil nová zásahová auta.

Ostrava se prostřednictvím jednotlivých městských obvodů stará o 22 jednotek sborů dobrovolných hasičů. V minulých měsících probíhala postupně obnova jejich techniky a nyní už dostala nové dopravní auto i poslední jednotka v Proskovicích. Avie mnohdy i 30 let staré tak byly v celém městě vyměněny za nové Mercedesy se špičkovou výbavou. "Při povodních v roce 97 se ukázalo, že JSDH na území města jsou velmi důležité a rozhodujících u dlouhodobých zásahů," vysvětluje ředitel hasičů MS kraje Vladimír Vlček.

Výměna vozů začala v roce 2015 a nyní je na konci. Jedno plně vybavené auto stálo téměř 4 miliony korun. Město také podporuje rekonstrukce stávajících a dokonce budování nových požárních zbrojnic. Ty budou v Muglinově, Proskovicích a Pustkovci. "jsme v pokročilé fázi významné rekonstrukce nebo výstavby hasičských zbrojnic. Tři budou novostavby. Jedná se o Muglinov, Pustkovec, které budou ještě letos a v Proskovicích bude hotovo příští rok," říká primátor Tomáš Macura.

Ostrava chce ještě nechat zrekonstruovat zbrojnice v Heřmanicích a Kunčičkách. Celkem takto investuje 66 milionů korun. V dalším období chystá výměnu zastaralých cisteren, kterých je na území města 15. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy