Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná nehoda zablokovala v Ostravě křižovatku u Vodárny

  • Ostrava,

Nejrušnější křižovatka v Ostravě U vodárny byla v pondělí před obědem částečně ochromena. Způsobila to vážná hromadná nehoda, která se stala těsně před semafory ve směru od Ferony k Mariánskohorské. Silnice musela být zcela uzavřena.

Bylo krátce před desátou hodinou, když se na velmi frekventované křižovatce u Vodárny v Ostravě - Nové Vsi ozval pískot gum, nárazy plechů a řinčení rozbitých skel. Dohromady se nakonec srazilo šest osobních vozidel. Některá auta už stála na červenou, ostatní přijížděla ke křižovatce. Jako první přijeli pomáhat hasiči. "Vyprošťování samotné jsme nedělali. Jedna osoba byla v bezvědomí, ale ta už byla vytažena před našim příjezdem. My jsme před příjezdem sanitky prováděli přednemocniční neodkladnou péči," říká velitel zásahu HZS MS kraje 

Chvíli na to už ale přijela zdravotnická záchranná služba a převzala si pacienty. Nejhůře na tom byl muž v bezvědomí, bez viditelných poranění. "Lékařská posádka ošetřovala 63letého muže v bezvědomí, bez viditelných vnějších poranění. Ten byl převezen na urgentní příjem FNO. Dvě zdravotnické posádky měly v péči tři ženy, které utrpěly středně závažná poranění," popisuje zastupující mluvčí záchranné služby Ladislav Lang.

Policisté silnici uzavřeli a dopravu odkláněli přes Hulváky. Vyšetřovatelé mezitím provedli dokumentaci celé nehody. Nikdo z řidičů nedokázal říct, co se vlastně stalo. Vše nasvědčuje tomu, že se jednomu z řidičů udělalo špatně a za volantem zkolaboval. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy