Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zjednodušila podmínky pro podporu sportu

  • Ostrava,

Žádat v Ostravě o peníze na podporu sportu bude jednodušší. Vedení města chce podpořit co nejvíce klubů i sportovních akcí a tak upravilo podmínky pro jejich získání. Zrušeno bylo například kritérium "popularita daného sportu."

Získat v Ostravě finance do sportu pro rok 2020 bude jednodušší. Zastupitelé schválili návrh programů ve dvou oblastech - Tělovýchova a sport a Vrcholový sport. Změna je už v termínech podání žádostí a tím pádem i udělení dotace. Žádat bude možné dříve, aby mohly být peníze k dispozici hned od začátku roku. "Nastupuje trend podporovat sport plošněji a ty peníze nealokovat na menší počet subjektů, ale opravdu rozprostřít je v rámci sportů a klubů," vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Zjednodušena byla i administrativa. Žadatelé budou vyplňovat méně formulářů. Do nákladů bude navíc možné započítat například i ubytování sportovců na ubytovnách či pronájem bytů. Peníze lze čerpat i na internetové a webové služby, náklady na natáčení či streamování. Zrušeno bylo přidělování bodů podle popularity sportu. "V minulosti bylo daleko vyšší bodové ohodnocení fotbalu, hokeje a olympijských sportů, než ostatních. Takže teď takové karate, lukostřelba a box budou mít lepší pozici," vysvětluje náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Ostrava v roce 2020 investuje do vrcholového sportu 78 milionů korun a do oblasti tělovýchovy a sportu 33 milionů korun. 
MARIAN 333

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord

Barrák music hrad: CHINASKI

Dnes
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Barrák music hrad: KALI A PETER PANN

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 8 900 do 8 900 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků