Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13 nových strážníků složilo slib u primátora Ostravy

  • Ostrava,

Ostravská městská policie opět doplnila stavy. Slavnostní slib před primátorem města Tomášem Macurou ve čtvrtek složilo 13 nových strážníků. Ostrava se stále potýká s nedostatkem strážníků, což je ale trend napříč celou zemí.

V ulicích Ostravy bude zase o trochu bezpečněji. Řady městské policie posílila další várka nováčků. 13 mužů a žen předstoupilo před primátora Tomáše Macuru, aby slavnostně složili slib. Tím zároveň ukončili přípravu na svou náročnou profesi. Komě ředitele Zdeňka Harazima, který po 11ti letech ve vedení končí, přišel nováčky pozdravit i Miroslav Plaček, který jej 17. srpna nahradí. "Všichni ti nováčci už jsou rozděleni na jednotlivá pracoviště a od dnešního dne se plnohodnotně budou podílet na přímém výkonu služby a zajištění veřejného pořádku," uvádí Miroslav Plaček, nastupující ředitel MP Ostrava

Nováčci museli ve 3 měsících absolvovat hodiny právních norem, museli si nastudovat městskou vyhlášku, základy kriminalistiky, psychologie a naučit se i poskytování první pomoci. samozřejmě museli zvládnout i střelbu a sebeobranu. "Jsem šťastný, že mohu přispět svou troškou k tomu, aby se lidé, kteří tady bydlí, cítili bezpečně," uvádí jeden z nováčků a kolegyně ho doplňuje: "Chtěla jsem změnu a nechtěla jsem stereotypní práci, ale něco, kde to žije."  

Na veřejný pořádek v současné době v Ostravě dohlíží 630 strážníků, ale stále jich asi 85 chybí. "Osoby, které by chtěly pracovat na pozici strážníka, musí být spolehlivé, bezúhonné, starší 18ti let a musí mít složenu maturitní zkoušku," doplňuje mluvčí MP Ostrava Michaela Michnová.

Pokud se vám pestrá práce strážníků líbí, neváhejte a navštivte webové stránky MP Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy