Reklama

13 nových strážníků složilo slib u primátora Ostravy

  • 11. července 2019,
  • 12:12,
  • Ostrava ,
  • Tomáš Kořistka

Ostravská městská policie opět doplnila stavy. Slavnostní slib před primátorem města Tomášem Macurou ve čtvrtek složilo 13 nových strážníků. Ostrava se stále potýká s nedostatkem strážníků, což je ale trend napříč celou zemí.

Stáhnout video
Reklama

V ulicích Ostravy bude zase o trochu bezpečněji. Řady městské policie posílila další várka nováčků. 13 mužů a žen předstoupilo před primátora Tomáše Macuru, aby slavnostně složili slib. Tím zároveň ukončili přípravu na svou náročnou profesi. Komě ředitele Zdeňka Harazima, který po 11ti letech ve vedení končí, přišel nováčky pozdravit i Miroslav Plaček, který jej 17. srpna nahradí. "Všichni ti nováčci už jsou rozděleni na jednotlivá pracoviště a od dnešního dne se plnohodnotně budou podílet na přímém výkonu služby a zajištění veřejného pořádku," uvádí Miroslav Plaček, nastupující ředitel MP Ostrava

Nováčci museli ve 3 měsících absolvovat hodiny právních norem, museli si nastudovat městskou vyhlášku, základy kriminalistiky, psychologie a naučit se i poskytování první pomoci. samozřejmě museli zvládnout i střelbu a sebeobranu. "Jsem šťastný, že mohu přispět svou troškou k tomu, aby se lidé, kteří tady bydlí, cítili bezpečně," uvádí jeden z nováčků a kolegyně ho doplňuje: "Chtěla jsem změnu a nechtěla jsem stereotypní práci, ale něco, kde to žije."  

Na veřejný pořádek v současné době v Ostravě dohlíží 630 strážníků, ale stále jich asi 85 chybí. "Osoby, které by chtěly pracovat na pozici strážníka, musí být spolehlivé, bezúhonné, starší 18ti let a musí mít složenu maturitní zkoušku," doplňuje mluvčí MP Ostrava Michaela Michnová.

Pokud se vám pestrá práce strážníků líbí, neváhejte a navštivte webové stránky MP Ostrava.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Proč se čerti nemyjí / pohádka pro děti

21.08. 17:00 - 19.08. 1:15
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Lakostav družstvo
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu