Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

13 nových strážníků složilo slib u primátora Ostravy

  • Ostrava,

Ostravská městská policie opět doplnila stavy. Slavnostní slib před primátorem města Tomášem Macurou ve čtvrtek složilo 13 nových strážníků. Ostrava se stále potýká s nedostatkem strážníků, což je ale trend napříč celou zemí.

V ulicích Ostravy bude zase o trochu bezpečněji. Řady městské policie posílila další várka nováčků. 13 mužů a žen předstoupilo před primátora Tomáše Macuru, aby slavnostně složili slib. Tím zároveň ukončili přípravu na svou náročnou profesi. Komě ředitele Zdeňka Harazima, který po 11ti letech ve vedení končí, přišel nováčky pozdravit i Miroslav Plaček, který jej 17. srpna nahradí. "Všichni ti nováčci už jsou rozděleni na jednotlivá pracoviště a od dnešního dne se plnohodnotně budou podílet na přímém výkonu služby a zajištění veřejného pořádku," uvádí Miroslav Plaček, nastupující ředitel MP Ostrava

Nováčci museli ve 3 měsících absolvovat hodiny právních norem, museli si nastudovat městskou vyhlášku, základy kriminalistiky, psychologie a naučit se i poskytování první pomoci. samozřejmě museli zvládnout i střelbu a sebeobranu. "Jsem šťastný, že mohu přispět svou troškou k tomu, aby se lidé, kteří tady bydlí, cítili bezpečně," uvádí jeden z nováčků a kolegyně ho doplňuje: "Chtěla jsem změnu a nechtěla jsem stereotypní práci, ale něco, kde to žije."  

Na veřejný pořádek v současné době v Ostravě dohlíží 630 strážníků, ale stále jich asi 85 chybí. "Osoby, které by chtěly pracovat na pozici strážníka, musí být spolehlivé, bezúhonné, starší 18ti let a musí mít složenu maturitní zkoušku," doplňuje mluvčí MP Ostrava Michaela Michnová.

Pokud se vám pestrá práce strážníků líbí, neváhejte a navštivte webové stránky MP Ostrava.
Barrák music hrad: KALI A PETER PANN

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: V síti

Dnes
Ostrava-Centrum, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: METAL!

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o., Železniční stanice Ostrava - Mariánské Hory
Ostrava
od 95 Kč/hod.

Detail

SSK Stavby Ostrava s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků