Reklama

ZOO a MS kraj podepsali memorandum na podporu vzdělávání, šanci tak dostanou i technické obory

  • 23. července 2019,
  • 15:44,
  • Ostrava ,
  • Renáta E. Orlíková

MS kraj podepsal s ostravskou ZOO v loňském roce memorandum o spolupráci. Společně se tak budou podílet na enviromentálním vzdělávání. Zoologická zahrada se zároveň stala partnerem projektu OKAP, který se zaměřuje na technické profese. Kraj loni přispěl do rozpočtu zoo jeden a půl milionu korun.

Stáhnout video
Reklama

Už dávno neplatí, že lidé navštěvují zoologické zahrady jen kvůli fauně a flóře. Řadu let už tyty instituce plní funkci ochrany ohrožených druhů zvířat a také vzdělávací. Jejich činnost může být inspirací pro lidi, jak by se mohli sami zapojit do ochrany přírody.

“Spolupracujeme jednak se školami v celé MS kraji, a to se školami všech stupňů a také samozřejmě s pedagogy. A dále pořádáme desítky osvětových akcí pro veřejnost jako takové zpestření jejich prohlídky, které jsou vesměs zaměřené na ohrožené druhy zvířat nebo spotřebitelské chování,  kterým můžeme svůj vztah k přírodě také vyjádřit,” okomentovala vzdělávací a osvětovou činnost ostravské zoo Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava.

“Proč vůbec enviromentální osvětu děláme vyplývá z toho, že k nám ročně zamíří na půl milionů lidí, a to je obrovská základna na to, abychom mohli nějakým způsobem na tyto lidi působit,” dodala mluvčí ZOO.

Řadu těchto aktivit financuje MS kraj. Jeho podpora cílí zejména na výukové centrum a činnost vzdělavacích pracovníků. I proto se edukativní nabídka zoo rozšířila. Zahrnuje nejen konkrétní vzdělávací projekty pro děti, dospělé i pedagogy, ale také pestrou paletu vzdělávacích koutků rozesetých po celém areálu zoo. Nově k nim přibyl výběh pro želvy ostruhaté a také model kostry mamuta srstnatého v životní velikosti.

“Kromě mamuta mohou návštěvníci v zoo vidět i kostru veledaňka obrovského nebo šavlozubce a další modely. Ty mohou být jakýmsi mementem proto, aby i současně žijící zvířata nebyla jednou k vidění pouze jako kostry,” dodala Nováková.

Jarmila Uvírová (ANO), náměstkyně hejtmana: "Kraj podporuje edukativní aktivity ostravské zoo. Zejména vzdělávací programy přímo v areálu zahrady."

“V rámci vzdělávání školních dětí nabízíme asi 30 nejrůznějších programů a učitelé si mohou vybrat, o který mají zájem. Programy probíhají u nás v zoologické zahradě. Využíváme k tomu řadu pomůcek v podobě nejrůznějších kostí, lebek, srstí. Velice důležitou skupinou, se kterou úzce spolupracujeme jsou samotní pedagogové, protože ti mohou být nápomocni v šíření našich myšlenek,” uvedla mluvčí zoo.

Jednou z forem spolupráce zoo s MS krajem je zapojení se do projektu OKAP, tedy Odborného, kariérového a polytechnického vzdělávání. Díky němu, zoologická zahrada prezentuje studentům technických oborů možnosti uplatnění. Vedle chovatelů je to široké spektrum profesí jako jsou elektrikáři, natěrači, malíři, řidiči, řezníci a další.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

Proč se čerti nemyjí / pohádka pro děti

21.08. 17:00 - 19.08. 7:47
Ostrava, DK Akord, Ostrava

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu