Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli hrozícímu výbuchu se mění vadné kusy plynového potrubí. Ulice Nádražní bude měsíc rozkopaná

  • Ostrava,

Ulice Nádražní je opět od 1. srpna rozkopaná. Může za to opatrnost výrobce potrubí, který si není jistý, kde byla použitá vadná šarže “t” kusů. Na jeho náklady se tak bude na 11 místech část potrubí preventivně vyměňovat. Do začátku oprav stav plynových rozvodů denně prověřovali hasiči.

“Riskovat není záhodno, jde nejen o materiální škody, ale i lidské životy, majetek v centru města. Je naprosto logické kusy vyměnit,” okomentoval důvody oprav místostarosta obvodu David Witosz (Piráti).

Na každém z jedenácti míst se bude demontovat dlažba, asfalt a vykopávat jáma, aby dělníci pohodlně vyměnili část plynárenského zařízení. Práce začaly u drogerie Rossman, poblíž tramvajové zastávky Elektra.

Andrej Prno, Innoy: "Budeme kopyt sedm jam zhruba dvakrát tři metry."

Centrální radnice obešla místní obchodníky s informacemi o průběhu prací na plynovém potrubí. Chce se tak vyhnout případným dezinformacím o stavbě.

“Obchodníci budou společně informovat zákazníky. Ti si najdou cestu k nám v době, kdy se práce nebudou dělat, to určitě pomůže,” řekl Jiří Kurtas, zástupce pojišťovny Allianz. “Doufám, že to neovlivní chod kavárny,” obává se Aneta z kavárny COkafe.

Akce je rozdělena do sedmi etap. Největší zátěží bude závěrečná fáze oprav. “To bude moment, kdy se od zastávky Stodolní k Čsl. legiím bude frézovat povrch a bude se dávat celý asfaltový koberec. V ten moment dojde k omezení dopravy, ale vše je převáděno do víkendů,” dodal místostarosta Witosz.

Při finální asfaltaci bude ul. Nádražní částečně uzavřena pro auta i tramvaje. Rekonstrukce plynového potrubí potrvá do konce měsíce. Pracovat se bude hlavně o víkendech, kdy  centrum Ostravy není tolik zatížené dopravou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy