Kvůli hrozícímu výbuchu se mění vadné kusy plynového potrubí. Ulice Nádražní bude měsíc rozkopaná

  • 9:35,
  • Ostrava,

Ulice Nádražní je opět od 1. srpna rozkopaná. Může za to opatrnost výrobce potrubí, který si není jistý, kde byla použitá vadná šarže “t” kusů. Na jeho náklady se tak bude na 11 místech část potrubí preventivně vyměňovat. Do začátku oprav stav plynových rozvodů denně prověřovali hasiči.

“Riskovat není záhodno, jde nejen o materiální škody, ale i lidské životy, majetek v centru města. Je naprosto logické kusy vyměnit,” okomentoval důvody oprav místostarosta obvodu David Witosz (Piráti).

Na každém z jedenácti míst se bude demontovat dlažba, asfalt a vykopávat jáma, aby dělníci pohodlně vyměnili část plynárenského zařízení. Práce začaly u drogerie Rossman, poblíž tramvajové zastávky Elektra.

Andrej Prno, Innoy: "Budeme kopyt sedm jam zhruba dvakrát tři metry."

Centrální radnice obešla místní obchodníky s informacemi o průběhu prací na plynovém potrubí. Chce se tak vyhnout případným dezinformacím o stavbě.

“Obchodníci budou společně informovat zákazníky. Ti si najdou cestu k nám v době, kdy se práce nebudou dělat, to určitě pomůže,” řekl Jiří Kurtas, zástupce pojišťovny Allianz. “Doufám, že to neovlivní chod kavárny,” obává se Aneta z kavárny COkafe.

Akce je rozdělena do sedmi etap. Největší zátěží bude závěrečná fáze oprav. “To bude moment, kdy se od zastávky Stodolní k Čsl. legiím bude frézovat povrch a bude se dávat celý asfaltový koberec. V ten moment dojde k omezení dopravy, ale vše je převáděno do víkendů,” dodal místostarosta Witosz.

Při finální asfaltaci bude ul. Nádražní částečně uzavřena pro auta i tramvaje. Rekonstrukce plynového potrubí potrvá do konce měsíce. Pracovat se bude hlavně o víkendech, kdy  centrum Ostravy není tolik zatížené dopravou.
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Dnes 15:30 - 23:12
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

Zítra 16:30 - 09.12. 23:12
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

Zítra 17:00 - 09.12. 23:12
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků