V horkém dni se můžete zchladit na urologii. Městská nemocnice Ostrava má nově klimatizované ordinace

  • 11:26,
  • Ostrava,

Městská nemocnice ani o prázdninách nezahálí a pokračuje ve vylepšování jednotlivých oddělení. Dokončena byla modernizace urologie, která tak nyní disponuje klimatizovanými ordinacemi i novým zákrokovým sálem. Zkrátit by se měla i čekací doba.

V roce 2017 zřídili Ostravští radní speciální fond, ze kterého čerpá městská nemocnice peníze pro svou modernizaci. Za dva roky tak už magistrát investoval do více než 500 milionů korun na nejrůznější rekonstrukce, opravy ale i do nového vybavení a zařízení. Nyní to byla také urologie.  "Změna je to výrazná. Po rekonstrukce to budou místo jedné ambulance dvě. Tím pádem se zvýší komfort pro pacienty a sníží čekací doba," popisuje primář Urologie MNO Rostislav Kuldan.

Nové jsou i podlahy, radiátory, požární signalizace a také nábytek a zdravotnický inventář. Nové jsou  záchody a zázemí pro zdravotníky. Rozšířena byla také kartotéka. Investice přesáhla 7 milionů korun. Ve Fondu pro rozvoj nemocnice je nyní 618 milionů. "My si vytváříme zdroj prostředků pro největší investice v podobě centrálních operačních sálů, nicméně je třeba rekonstruovat i ostatní provozy," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

V loňském roce přijali v ambulanci na urologii celkem 16 a půl tisíce pacientů. Na oddělení pracuje 12 lékařů a sester, sanitářů a ošetřovatelů je celkem 25. 
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Dnes 15:30 - 21:39
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

Zítra 16:30 - 09.12. 21:39
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

Zítra 17:00 - 09.12. 21:39
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků