V horkém dni se můžete zchladit na urologii. Městská nemocnice Ostrava má nově klimatizované ordinace

  • 11:26,
  • Ostrava ,

Městská nemocnice ani o prázdninách nezahálí a pokračuje ve vylepšování jednotlivých oddělení. Dokončena byla modernizace urologie, která tak nyní disponuje klimatizovanými ordinacemi i novým zákrokovým sálem. Zkrátit by se měla i čekací doba.

V roce 2017 zřídili Ostravští radní speciální fond, ze kterého čerpá městská nemocnice peníze pro svou modernizaci. Za dva roky tak už magistrát investoval do více než 500 milionů korun na nejrůznější rekonstrukce, opravy ale i do nového vybavení a zařízení. Nyní to byla také urologie.  "Změna je to výrazná. Po rekonstrukce to budou místo jedné ambulance dvě. Tím pádem se zvýší komfort pro pacienty a sníží čekací doba," popisuje primář Urologie MNO Rostislav Kuldan.

Nové jsou i podlahy, radiátory, požární signalizace a také nábytek a zdravotnický inventář. Nové jsou  záchody a zázemí pro zdravotníky. Rozšířena byla také kartotéka. Investice přesáhla 7 milionů korun. Ve Fondu pro rozvoj nemocnice je nyní 618 milionů. "My si vytváříme zdroj prostředků pro největší investice v podobě centrálních operačních sálů, nicméně je třeba rekonstruovat i ostatní provozy," vysvětluje náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

V loňském roce přijali v ambulanci na urologii celkem 16 a půl tisíce pacientů. Na oddělení pracuje 12 lékařů a sester, sanitářů a ošetřovatelů je celkem 25. 
JFO, Dmitri Jurowski a Alena Baev / koncert

30.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků