Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část jatek v Ostravě byla zbourána kvůli propadlé střeše, stavba už ale má povolení

  • Ostrava,

Přestavba historických jatek v centru Ostravy má malé zpoždění. Architekt totiž musel dodatečně reagovat na špatnou statiku jedné z budov. Kvůli bezpečnosti byla dokonce zbourána a nahradí ji nová. Důležité je, že s touto úpravou souhlasili i památkáři.

Před několika lety se vedení magistrátu rozhodlo, že koupí a zachrání chátrající městská jatka v centru Ostravy. Tak se také stalo. Následovala architektonická soutěž, kde byla z 8 návrhů vybrána studie polského studia Roberta Konieczneho. Práce na projektu mírně zbrzdil havarijní stav jedné z budov, kde se zřítila střecha a bylo nutné ji strhnout. "Nechceme stavět Potěmkinovy vesnice. Chceme přiznat co je novostavba a zároveň pozvednout to, co byl původní historický návrh," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

v prostorách jatek vznikne výstavní prostor pro galerii PLATO, do kterého bude díky otočným stěnám začleněn i venkovní prostor. "V okamžiku, kdy vstoupíme do zrekonstruovaných jatek, tak se pokorně vrátíme ke klasickému formátu výstav současného umění," říká ředitel galerie PLATO Marek Pokorný. 

Stavba získala v srpnu stavební povolení a na začátku listopadu bude vyhlášena veřejná zakázka na dodavatele stavby. Rekonstrukce začne na jaře příštího roku a hotovo by mělo být v roce 2021.
DOSON AZS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

FLORCENTRUM Foltýnová s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků