Část jatek v Ostravě byla zbourána kvůli propadlé střeše, stavba už ale má povolení

  • 12:39,
  • Ostrava ,

Přestavba historických jatek v centru Ostravy má malé zpoždění. Architekt totiž musel dodatečně reagovat na špatnou statiku jedné z budov. Kvůli bezpečnosti byla dokonce zbourána a nahradí ji nová. Důležité je, že s touto úpravou souhlasili i památkáři.

Před několika lety se vedení magistrátu rozhodlo, že koupí a zachrání chátrající městská jatka v centru Ostravy. Tak se také stalo. Následovala architektonická soutěž, kde byla z 8 návrhů vybrána studie polského studia Roberta Konieczneho. Práce na projektu mírně zbrzdil havarijní stav jedné z budov, kde se zřítila střecha a bylo nutné ji strhnout. "Nechceme stavět Potěmkinovy vesnice. Chceme přiznat co je novostavba a zároveň pozvednout to, co byl původní historický návrh," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

v prostorách jatek vznikne výstavní prostor pro galerii PLATO, do kterého bude díky otočným stěnám začleněn i venkovní prostor. "V okamžiku, kdy vstoupíme do zrekonstruovaných jatek, tak se pokorně vrátíme ke klasickému formátu výstav současného umění," říká ředitel galerie PLATO Marek Pokorný. 

Stavba získala v srpnu stavební povolení a na začátku listopadu bude vyhlášena veřejná zakázka na dodavatele stavby. Rekonstrukce začne na jaře příštího roku a hotovo by mělo být v roce 2021.
GVUO pro nejmenší / tvůrčí dílny

21.01. 15:30
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Tvůrčí dílna pro seniory

Dnes
Ostrava-Jih, Dům umění Ostrava

Václav Neckář a Filip Rácz / recitál

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků