Část jatek v Ostravě byla zbourána kvůli propadlé střeše, stavba už ale má povolení

  • 12:39,
  • Ostrava,

Přestavba historických jatek v centru Ostravy má malé zpoždění. Architekt totiž musel dodatečně reagovat na špatnou statiku jedné z budov. Kvůli bezpečnosti byla dokonce zbourána a nahradí ji nová. Důležité je, že s touto úpravou souhlasili i památkáři.

Před několika lety se vedení magistrátu rozhodlo, že koupí a zachrání chátrající městská jatka v centru Ostravy. Tak se také stalo. Následovala architektonická soutěž, kde byla z 8 návrhů vybrána studie polského studia Roberta Konieczneho. Práce na projektu mírně zbrzdil havarijní stav jedné z budov, kde se zřítila střecha a bylo nutné ji strhnout. "Nechceme stavět Potěmkinovy vesnice. Chceme přiznat co je novostavba a zároveň pozvednout to, co byl původní historický návrh," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

v prostorách jatek vznikne výstavní prostor pro galerii PLATO, do kterého bude díky otočným stěnám začleněn i venkovní prostor. "V okamžiku, kdy vstoupíme do zrekonstruovaných jatek, tak se pokorně vrátíme ke klasickému formátu výstav současného umění," říká ředitel galerie PLATO Marek Pokorný. 

Stavba získala v srpnu stavební povolení a na začátku listopadu bude vyhlášena veřejná zakázka na dodavatele stavby. Rekonstrukce začne na jaře příštího roku a hotovo by mělo být v roce 2021.
Aktivní senior / výtvarná dílna

Dnes 10:00 - 13:49
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Alena Mornštajnová: Tiché roky / beseda

Dnes 16:00 - 13:49
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků