Část jatek v Ostravě byla zbourána kvůli propadlé střeše, stavba už ale má povolení

  • 12:39,
  • Ostrava ,

Přestavba historických jatek v centru Ostravy má malé zpoždění. Architekt totiž musel dodatečně reagovat na špatnou statiku jedné z budov. Kvůli bezpečnosti byla dokonce zbourána a nahradí ji nová. Důležité je, že s touto úpravou souhlasili i památkáři.

Před několika lety se vedení magistrátu rozhodlo, že koupí a zachrání chátrající městská jatka v centru Ostravy. Tak se také stalo. Následovala architektonická soutěž, kde byla z 8 návrhů vybrána studie polského studia Roberta Konieczneho. Práce na projektu mírně zbrzdil havarijní stav jedné z budov, kde se zřítila střecha a bylo nutné ji strhnout. "Nechceme stavět Potěmkinovy vesnice. Chceme přiznat co je novostavba a zároveň pozvednout to, co byl původní historický návrh," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

v prostorách jatek vznikne výstavní prostor pro galerii PLATO, do kterého bude díky otočným stěnám začleněn i venkovní prostor. "V okamžiku, kdy vstoupíme do zrekonstruovaných jatek, tak se pokorně vrátíme ke klasickému formátu výstav současného umění," říká ředitel galerie PLATO Marek Pokorný. 

Stavba získala v srpnu stavební povolení a na začátku listopadu bude vyhlášena veřejná zakázka na dodavatele stavby. Rekonstrukce začne na jaře příštího roku a hotovo by mělo být v roce 2021.
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Festivalový koncert SHF: Tři strážníci a Ondřej Ruml

Dnes 19:00 - 6:12
Ostrava, Evangelický Kristův kostel, Ostrava

Vojtěch Bernatský: Dvojtáta / beseda

Zítra 16:00 - 17.09. 6:12
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

GASTRO - MENU EXPRESS a.s.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 19 500 Kč

Detail

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Hrabůvka, Mitušova 16, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 28 630 Kč do 37 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků