Dětem nechutná, školní jídelny vyhazují tuny jídla. Ostravské kuchařky proto bude školit profesionál

  • 12:20,
  • Ostrava ,

Ostravští radní chtějí zlepšit stravovací návyky žáků ve školách a proto startuje projekt Fajne školní bistro. Známý šéfkuchař David Valíček bude objíždět školní jídelny a společně s kuchařkami připraví dětem chutné a zdravé menu. Mezi jídly bude také například dětmi oblíbený hamburger.

Z celostátního průzkumu vyplývá, že každý týden se ve školních jídelnách vyhazuje asi 45 tun jídla. Důvody jsou různé, ale hlavně dětem prostě nechutná. Situaci v Ostravě by mohl zlepšit šéfkuchař David Valíček, který bude díky projektu Fajne školní bistro objíždět školy a společně s kuchařkami připraví dětem chutné čtyřchodové menu. Zastoupena bude česká kuchyně, Street Food, mezinárodní kuchyně a salát. "Každá ta kuchyně má spoustu možností, spoustu potravin a surovin a to jde. Může se udělat nová kuchařka, vytvoří se nové recepty pro děti," popisuje šéfkuchař David Valíček. 

Projekt Fajne školní bistro je inspirován televizní show. měl by kuchařky především motivovat, aby vařily nejen zdravě, ale i chutně a moderně. Šéfkuchaři a školním kuchařkám přijdou pomáhat i studenti středních škol. Nejprve se vydají do ZŠ Sekaniny, pak do ZŠ Matiční a MŠ Šeříková. "Rádi bychom udělali atraktivnější vaření pro kuchařky, které mohou vaření změnit a a inspirovat se, tak i pro děti, které budou mít možnost ochutnat jinou kuchyni," vysvětluje náměstkyně primátora Ostravy Andrea Hoffmannová. 

Šéfkuchař navštíví v tomto školním roce 12 základních škol. 10 kuchařek ze školních jídelen se navíc zúčastní kurzu vaření ve Food Atelieru, který provozuje právě David Valíček. 
F. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

Vítkovický úředník - kancelář 19. a 20. století / výstava

05.09. 10:00 - 30.09. 18:00
Ostrava, Multifunkční hala GONG, Ostrava

Crash!!! / interaktivní expozice z autonehod

13.09. 10:00 - 31.01. 18:00
Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Velký svět techniky , Ostrava

DANĚ V POHODĚ, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 23 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o.
Ostrava-město
od 90 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků