Dětem nechutná, školní jídelny vyhazují tuny jídla. Ostravské kuchařky proto bude školit profesionál

  • 12:20,
  • Ostrava ,

Ostravští radní chtějí zlepšit stravovací návyky žáků ve školách a proto startuje projekt Fajne školní bistro. Známý šéfkuchař David Valíček bude objíždět školní jídelny a společně s kuchařkami připraví dětem chutné a zdravé menu. Mezi jídly bude také například dětmi oblíbený hamburger.

Z celostátního průzkumu vyplývá, že každý týden se ve školních jídelnách vyhazuje asi 45 tun jídla. Důvody jsou různé, ale hlavně dětem prostě nechutná. Situaci v Ostravě by mohl zlepšit šéfkuchař David Valíček, který bude díky projektu Fajne školní bistro objíždět školy a společně s kuchařkami připraví dětem chutné čtyřchodové menu. Zastoupena bude česká kuchyně, Street Food, mezinárodní kuchyně a salát. "Každá ta kuchyně má spoustu možností, spoustu potravin a surovin a to jde. Může se udělat nová kuchařka, vytvoří se nové recepty pro děti," popisuje šéfkuchař David Valíček. 

Projekt Fajne školní bistro je inspirován televizní show. měl by kuchařky především motivovat, aby vařily nejen zdravě, ale i chutně a moderně. Šéfkuchaři a školním kuchařkám přijdou pomáhat i studenti středních škol. Nejprve se vydají do ZŠ Sekaniny, pak do ZŠ Matiční a MŠ Šeříková. "Rádi bychom udělali atraktivnější vaření pro kuchařky, které mohou vaření změnit a a inspirovat se, tak i pro děti, které budou mít možnost ochutnat jinou kuchyni," vysvětluje náměstkyně primátora Ostravy Andrea Hoffmannová. 

Šéfkuchař navštíví v tomto školním roce 12 základních škol. 10 kuchařek ze školních jídelen se navíc zúčastní kurzu vaření ve Food Atelieru, který provozuje právě David Valíček. 
Pohádky o mašinkách / premiéra

24.01. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Dnes
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků