Oslavy vietnamského Dne dětí byly plné barev a dárků

  • 18:32,
  • Ostrava ,

V Domě kultury města Ostravy oslavily svůj svátek vietnamské děti. A nebyla to ledajaká oslava. Na vietnamský Den dětí už tradičně byly už tradičně oceněny ty nejlepší z nich.

Mezinárodní den dětí je sice 1. června, vietnamské děti ale slaví svůj svátek na podzim za úplňku, tedy 15. den 8. měsíce podle lunárního kalendáře. Oslavy jsou vždy velmi pestré a plné tance.

Vietnamská komunita by mohla být příkladem pro ostatní komunity v ČR. To, co prožíváme tady s těmito krásnými, nádhernými mladými lidmi, kteří pro ČR žijí, protože jsou to Češi, tak je to něco nádherného a velice se mi líbí, že vlastně rodiče jsou pyšní na to, co děti dokázaly,” uvádí Leo Luzar, poslanec

Kromě mnoha sladkostí, měsíčních koláčků, lampionů a různých dětských vystoupení, k oslavám Dne dětí neodmyslitelně patří i oceňování a dárky.

“Hodnotíme děti, které studují na ZŠ, středních školách a vysokých školách, ti dostanou největší vyznamenání nebo samé jedničky, dostanou pochvaly i dárky A mezitím i děti, které tady se snaží s námi komunikovat a se snaží s námi pracovat, taky dostanou pochvalu i dárky,” dodává  Trinh Tan, předseda Vietnamského spolku MS kraje

“Já jsem se tady narodila, studuju na ZŠ Ostrčilova, dostala jsem pochvalu už před 3 rokama a bylo to úplně super. Tady tančím a zbožňuju to, ten tanec,”

“Dostala jsem na vysvědčení jednu 2, chodím na generála Zdeňka Škavardy a líbí se mi tady moc.”

“Ve škole mám samé jedničky.”

V MS kraji žije okolo 7 tisíc Vietnamců. Oslavy Dne dětí podpořil nejen MS kraj, ale také Ministerstvo kultury a Ministerstvo školství.
Hornické vdovy / beseda s Kamilou Hladkou

Dnes 17:00 - 21:14
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Zvuk a ticho / muzikoterapie v Domě umění

Zítra 18:00 - 22.10. 21:14
Ostrava, Dům umění Ostrava

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Šauer, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

DOBOSH - STAV družstvo
Ostrava-město
od 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu