Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po sto letech se konečně dočkali. Dobrovolní hasiči v Pustkovci a Muglinově mají nové zbrojnice

  • Ostrava,

Dobrovolní hasiči v Pustkovci a Muglinově udělali obří krok do 21. století. V těchto dvou ostravských městských obvodech totiž byly dokončeny nové zbrojnice, takže hasiči mohli opustit po více než sto letech ty staré. Dávno už byly naprosto nevyhovující.

V lednu 1896 založila skupinka nadšenců sbor dobrovolných hasičů v Pustkovci. Tehdy to byla malá vesnice kousek od obce Poruba. Dnes už je Pustkovec součástí Ostravy, ale zbrojnici měl pořád původní, více než sto let starou. To už ale neplatí. Byla totiž dokončena zbrojnice nová. Náklady na její stavbu přesáhly 23 milionů korun a podílel se na nich kraj, stát i městský obvod. Nejvyšší sumou 15ti miliony korun přispěl magistrát, "Po založení sboru je to v naší historii druhá nejvýznamnější událost," řekl Pavel Tichý starosta SDH Pustkovec.

Hasiči tak získali nejen zázemí pro mužstvo, ale také garážová stání pro své vozy. Kromě hasičů, kteří objekt potřebují k zásahům, jej mohou využívat i ostatní členové hasičského sboru a to včetně dětí. Pustkovi je totiž 150 členů sboru. K samotným výjezdům vyráží z Pustkovce 18 mužů, "Nosným tématem našich zásahů jsou zásahy pro Pustkovec. Od povodní, popadaných stromů až po požáry," dodává Pavel Tichý.

Novou hasičskou zbrojnici dostavěli i hasiči v Muglinově Ta vyšla na 19 milionů korun a i zde přispěl největší částkou magistrát, "Jsem velmi rád, že tady máme dobrovolné hasiče v takovém počtu a takovém rozmístění. Žijeme totiž v průmyslovém městě, ve kterém jsou rizika koncentrována více," uvedl Tomáš Macura. 

V Proskovicích hasičskou zbrojnici mají, ale dostali od magistrátu nové dopravní vozidlo za 4 miliony korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy