Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přestavbě jatek v Ostravě už nic nestojí v cestě. Stavební firma musí mít zkušenosti s památkami

  • Ostrava,

Máme pro vás dobrou zprávu z ostravského magistrátu. Po dlouhých letech chátrání by už brzy mohla začít rekonstrukce historického objektu jatek v centru města. Ostrava už totiž získala všechny potřebné dokumenty, aby mohla začít hledat stavební firmu, která se o přestavbu postará.

Jak už z našeho zpravodajství víte, přestavba jatek nabrala zpoždění, protože bylo nutné kvůli havarijnímu stavu jednu z budov strhnout. Polský architekt Konieczný, podle jehož návrhu rekonstrukce bude provedena, to pak musel zapracovat do projektu. V srpnu bylo vydáno stavební povolení a v minulém týdnu přišly zbylé dokumenty, potřebné pro výběrové řízení na stavební firmu.  "My jsme tento týden dostali už i prováděcí dokumentaci, na základě které můžeme vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby. Předpokládám, že to půjde do rady města možná už příští týden, a pokud ne, tak na té další radě," upřesňuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Stavět by se mělo nejpozději na jaře příštího roku. Pokud ale prý bude mírná zima, možná už v prosinci. Při výběru zhotovitele stavby budou nastaveny přísné podmínky.  "Musí to být firma, která osvědčí praktickou zkušenost s podobnými projekty, tedy projekty kulturního typu a zejména s tou rekonstrukcí historických památkově chráněných objektů," řekl primátor a jeho náměstkyně Zuzana Bajgarová ho doplňuje: "Nechceme stavět Potěmkinovy vesnice. Chceme přiznat co je novostavba a zároveň pozvednout to, co byl původní historický návrh," vysvětluje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

V prostorách jatek vznikne 6 výstavních sálů pro galerii PLATO, do kterého bude díky otočným stěnám začleněn i venkovní prostor.  Vznikne i bistro, kanceláře nebo zasedací místnost. Přestavba vyjde asi na 150 milionů korun.
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

INTER META Ostrava, s. r. o. - Ostrava
Ostrava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Waldorfská základní škola a mateřská škola Ostrava, příspěvková organizace;
Ostrava
od 23 590 do 29 970 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků