Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okruh vyběhal starý havíř z Ostravy. Město ho nyní vylepšilo

  • Ostrava,

Nyní uděláme radost především běžcům. V Porubském lese byl slavnostně otevřen Oherův okruh. Jde o běžeckou dráhu přibližně 900 metrů dlouhou se speciálním povrchem, který šetří klouby.

Běh je v poslední době stále populárnějším sportem. Má spoustu výhod. Lze jej provozovat v každém počasí i roční době, kromě tenisek k němu nic nepotřebujete a je také vlastně zadarmo. Důležitá ale je trasa a pokud můžete například do lesa, je to vůbec to nejlepší. Obyvatelé Poruby mají nyní možnost využít Oherův okruh, který byl vybudován za hvězdárnou v Porubském lese. "I přesto, že bychom chtěli aby měl kilometr, má o něco méně, protože jsme se chtěli vyhnout vzrostlým stromům. Je to děláno s velkým respektem k přírodě," vysvětluje náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Na projektu se od jeho začátku podíleli i běžci, členové Ligy stovkařů. Název  dostal okruh po svérázném vysloužilém havíři Františku Oherovi, který tento okruh v lese vyběhal a pak ho i udržoval pro další běžce. "Je to nádherné místo pro celou rodinu, aby tady o víkendu přišli. Daleko to není ani do restaurace, mohou zde dojet i autobusem a já si toho moc vážím," popisuje předseda Ligy stovkařů Ostrava Jaromír Horák. Slavnostního otevření okruhu se samozřejmě zúčastnili i běžci a nový povrch si moc pochvalovali. "Já už tady běhám více než 30 let. My běžci jsme přivítali, že je tady měkký podklad a nedrží se tady vody," vysvětluje běžec Alfons Výtisk.

Okolí okruhu ozdobí 650 metrů čtverečních záhonů, ve který bude vysazeno přes  3 tisíce trvalek, traviny a kapradiny. Tak si přijďte zaběhat co nejdříve. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy