Radní chtějí, aby ostravané jezdili na kolech. Bikesharing je stále populárnější

  • 9:54,
  • Ostrava,

Sdílená kola v Ostravě fungují. Během krátké doby se služba natolik zabydlela, že ji mnozí lidé využívají denně. Vedení města se proto rozhodlo, že na bikesharing přispěje provozovateli i příští rok. Nyní čeká na nejvýhodnější nabídku. V letošním roce přispívalo město na jednu výpůjčku 9 korun 50 haléřů.

Sdílená kola jsou v Ostravě k dispozici druhým rokem. V prvním roce se jezdilo na růžových kolech společnosti Rekola. V tom letošním podporu města získala šedá kola společnosti Nextbike i když růžová kola v centru zůstala. Za tyto dva roky si bikesharing ostravané velmi oblíbili. Pomohlo zejména jeho rozšíření i do jiných částí města. Poruba je už dokonce ve využívání kol srovnatelná s centrem. "Do konce září se najelo asi 405 tisíc km a těch zápůjček se zrealizovalo přes 330 tisíc ," uvádí náměstkyně primátora Kateřina Šebestová. "Už od května jsme měli 600 kol. My to hodnotíme velmi kladně, protože máme už asi 35 tisíc registrovaných uživatelů," popisuje ředitel společnosti NEXTBIKE Tomáš Karpov. 

Vedení města zvažovalo, zda podpoří sdílená kola i v příštím roce, protože se ukázalo, že společnost Rekola funguje i bez veřejné podpory. Nakonec ale radní rozhodli, že ano. V okrajových částech města by se totiž tato služba nevyplatila a možná by zanikla, "Koncese je vyhlášena od 15.10. s tím, že nabídky budeme přijímat do 7. listopadu. Mezi požadavky je to, že by těch kol mělo být více, až 900," doplňuje Šebestová.

Kola musejí mít přehazovačku, košík a musejí se půjčovat prostřednictvím mobilní aplikace. Také by se měla rozšířit do dalších částí města - Nové Vsi, Martinova, Plesné a Hrabové.
Středozem slaví narozeniny/7. narozeniny Malého světa techniky U6

Dnes 10:00 - 20:38
Ostrava, Malý svět techniky U6, Ostrava

PODZIMNÍ OZVĚNY / cestovatelsko-hudební festival

Dnes 12:00 - 20:38
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Jaká byla sametová revoluce v Ostravě? / beseda + koncert

Dnes 15:00 - 20:38
Ostrava, Dům umění Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Štefan Škorvaga s.r.o.
Ostrava-město
od 17 000 Kč

Detail

Dětský domov Úsměv a Školní jídelna, Ostrava-Slezská Ostrava, Bukovanského 25, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 780 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků