Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vyhlásila válku nepořádku u popelnic, strážníci budou nemilosrdní

  • Ostrava,

V minulých letech se OZO Ostrava snažilo naučit obyvatele, aby neodhazovali velkoobjemový odpad u kontejnerů. Vše bylo ale marné a nyní prý začíná válka. Začne tím OZO přestane tento nepořádek na čas uklízet a strážníci po lidech, kteří tyto skládky tvoří, nemilosrdně půjdou.

Nepořádek u kontejnerů vadí asi každému. Společnost OZO se proto snažila už přibližně 10 let působit na obyvatele, že velkoobjemový odpad patří do sběrného dvora a ne k popelnici. Bylo to ale marné a jen v minulém roce odvezlo OZO od kontejnerů 640 tun nelegálního odpadu. V průzkumu se dokonce každý desátý občan města přiznal, že sám něco u kontejneru odložil. Proto nyní startuje nová kampaň proti nelegálním skládkám. 28. října přestane OZO odvážet od kontejnerů nelegální odpad, aby si každý všiml, kolik ho tam lidé nanosí. To potrvá tři týdny. Následovat bude informační kampaň. "Ti slušní jsou dnes trestáni tím, že tam ty odpady jsou pořád. Pojďme to obrátit a trestat ty, kteří si to zaslouží. 15 - 20 procent lidí, kteří ty černé skládky vytvářejí,"  vysvětluje jednatel společnosti OZO Karel Belda.

Součástí kampaně bude i městská policie. Ta se více zaměří na tento nešvar a bude ho nemilosrdně trestat. "My už se tomuto problému věnujeme dlouhodobě. Od začátku roku máme 68 případů, kdy došlo k neoprávněnému odložení velkoobjemového odpadu. Ve vytipovaných lokalitách budeme zvyšovat výkon služby," potvrzuje ředitel MP Ostrava Miroslav Plaček.

Loni zaplatilo město za odvoz nelegálního odpadu půl druhého milionu korun. V Ostravě je přitom 11 sběrných dvorů a lidé mohou využít i eshop a odvoz si zavolat. Zaplatí pouze cestu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy