Ostrava rozšiřuje vozový park o další ekovozy, obvody získaly elektro náklaďáky

  • 12:19,
  • Ostrava ,

Ostrava je opět napřed před ostatními městy. Flotilu ekologických aut nyní rozšiřuje i o malé nákladní vozy. Ty převzalo pět městských obvodů. Město tak využívá nejvíce ekologických vozidel z celé naší země.

Tak to jsou ony. Elektromobily Alké ATX. Jsou to jakési elektrické multikáry s univerzálním využitím pro práci technických služeb, ale dokáží přepravit i 4 osoby. Na jedno dobití by měly zvládnout ujet až 90 kilometrů.  Ostrava jich zakoupila celkem pět. "Je to pokračování ekologizace vozového parku města Ostravy. Dnes už ve městě slouží 64 eko vozidel z toho 21 elektro," upřesňuje náměstek primátora Radim Babinec.

Auta budou soužit v Krásném Poli, Radvanicích a Bartovicích, Nové Vsi, Hrabové a Staré Bělé. Jedno auto vyšlo na milion 134 tisíc a obvody si přispěly 300 tisíci. 200 tisíc dodal magistrát a největší částku vyplatil Státní  fond životního prostředí. "U nás už máme pro úředníky a obsluhu 2 elektro auta. Teď přibude další k technické službě, kde je připraveno 15 zaměstnanců," říká starosta Bartovic a Radvanic Aleš Boháč a starosta Krásného Pole Tomáš Výtisk ho doplňuje: "Pro nás bylo nákladní auto jasná priorita. Jsme městský obvod vesnického typu a potřebujeme obsluhovat poměrně velké území a takovýhle malý sklápěcí náklaďák nám dlouho chyběl."

Ekologickou flotilu Ostravy už tvoří 64 vozidel na  CNG nebo elektrický pohon. Většinu provozuje městská policie - 44. Obvody jich mají 12 a magistrát 8. 
Pohádky o mašinkách / premiéra

24.01. 17:00
Ostrava-Mariánské hory, Divadlo loutek Ostrava

Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Dnes
Ostrava-Jih, Pavilon A, Černá louka, Ostrava

Sobotní dílny GVUO pro rodiny s dětmi

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Dům umění Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků