Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava rozšiřuje vozový park o další ekovozy, obvody získaly elektro náklaďáky

  • Ostrava,

Ostrava je opět napřed před ostatními městy. Flotilu ekologických aut nyní rozšiřuje i o malé nákladní vozy. Ty převzalo pět městských obvodů. Město tak využívá nejvíce ekologických vozidel z celé naší země.

Tak to jsou ony. Elektromobily Alké ATX. Jsou to jakési elektrické multikáry s univerzálním využitím pro práci technických služeb, ale dokáží přepravit i 4 osoby. Na jedno dobití by měly zvládnout ujet až 90 kilometrů.  Ostrava jich zakoupila celkem pět. "Je to pokračování ekologizace vozového parku města Ostravy. Dnes už ve městě slouží 64 eko vozidel z toho 21 elektro," upřesňuje náměstek primátora Radim Babinec.

Auta budou soužit v Krásném Poli, Radvanicích a Bartovicích, Nové Vsi, Hrabové a Staré Bělé. Jedno auto vyšlo na milion 134 tisíc a obvody si přispěly 300 tisíci. 200 tisíc dodal magistrát a největší částku vyplatil Státní  fond životního prostředí. "U nás už máme pro úředníky a obsluhu 2 elektro auta. Teď přibude další k technické službě, kde je připraveno 15 zaměstnanců," říká starosta Bartovic a Radvanic Aleš Boháč a starosta Krásného Pole Tomáš Výtisk ho doplňuje: "Pro nás bylo nákladní auto jasná priorita. Jsme městský obvod vesnického typu a potřebujeme obsluhovat poměrně velké území a takovýhle malý sklápěcí náklaďák nám dlouho chyběl."

Ekologickou flotilu Ostravy už tvoří 64 vozidel na  CNG nebo elektrický pohon. Většinu provozuje městská policie - 44. Obvody jich mají 12 a magistrát 8. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků